Aicina pieteikties uz Latvijas skolu komandu čempionātu badmintonā


public. foto
Latvijas skolu komandas tiek aicinātas pieteikties uz Latvijas skolu komandu čempionātu badmintonā, kurš notiks Valmierā 2019.gada 2.maijā. Latvijas skolu komandu čempionāta badmintonā uzvarētāji visās vecuma grupās kā balvu saņems "Tallink" apmaksātu kruīza ceļojumu 12 personām maršrutā Rīga – Stokholma - Rīga. Latvijas skolu komandu čempionātu badmintonā finālspēlēs pamatskolas un vidusskolas vecuma grupās tiešraidē translēs Sportacentrs.TV

>>> Skatīt Latvijas skolu komandu čempionāts badmintonā nolikumu

Pieteikumi uz Latvijas skolu komandu čempionāts badmintonā ir jānosūta elektroniski uz e-pastu: pieteikumi@badminton.lv. Komandām ir jāpaziņo par savu dalību līdz 2019.gada 24.aprīlim plkst. 24:00, bet pieteikums ar komandas sastāvu jānosūta līdz 2019.gada 30.aprīļa plkst. 24:00.

Latvijas skolu komandu čempionātu badmintonā notiks trijās vecuma grupās - sākumskolas, pamatskolas un vidusskolas vecuma grupās.

Katra skola uz uz Latvijas skolu komandu čempionāts badmintonā var pieteikt vienā vecuma grupā tikai vienu komandu. Minimālais komandas sastāvs - 2 puiši un 2 meitenes, bet maksimālais sastāvs vienā komandu spēlē - 4 puiši un 4 meitenes. Komandā var pieteikt ne vairāk kā 10 puišus un 10 meitenes.

Šāds skolu komandu čempionāts Latvijā notiks jau otro gadu pēc kārtas. Latvijas skolu komandu čempionāts badmintonā pirmo reizi notika 2018.gada 6.aprīlī Salaspilī, pulcējot skolu komandas no Liepājas, Ugāles, Talsiem, Uzvaras, Jelgavas, Jūrmalas, Salaspils, Siguldas, Cēsīm un Valmieras. Sacensības piedalījās 23 komandas un 168 dalībnieki, tai skaitā 82 puiši un 86 meitenes.

Latvijas skolu komandu čempionāts badmintonā šogad notiks Valmieras Pārgaujas sākumskolas sporta zālē. Atgādinām, ka Valmieras Pārgaujas sākumskolas komanda 2018.gadā Latvijas pirmajā skolu komandu čempionātā izcīnīja 1.vietu sākumskolu grupā, savukārt Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas komanda uzvarēja vidusskolu grupā. “Tāpēc likumsakarīgi, ka šogad Latvijas skolu komandu čempionāts badmintonā notiek Valmierā, Pārgaujā,” norāda Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

Latvijas skolu komandu čempionāts badmintonā notiks Badminton 100 formātā, kad viena komandu savstarpējā spēle sastāv no 5 secīgām spēlēm - vispirms meiteņu vienspēle, kurai seko zēnu vienspēle, meiteņu dubultspēle, zēnu dubultspēle un jauktā dubultspēle. Komandu savstarpējā sacensība notiek līdz 100 punktiem. Sākumā meitenes spēlē vienspēli līdz uzvarošā komanda iegūst 20.punktu, tad komandu spēle turpinās ar zēnu vienspēli no esošā rezultāta līdz uzvarošā komanda iegūst 40.punktu, tad līdzīgi arī meiteņu dubultspēle un zēnu dubultspēle, bet komandu spēle noslēdzas ar jaukto dubultspēli līdz uzvarošā komanda ir ieguvusi 100.punktu.

“Šis formāts ir ļoti atbilstošs skolu komandu čempionātam, jo šādā formātā spēlējot ikkatrs spēlētāja gūtais vai zaudētais punkts ir ļoti nozīmīgs. Turklāt vienas komandu spēles garums ir aptuveni stunda. Šādā formātā notika arī Jaunatnes Olimpiādes badmintona komandu turnīrs Argentīnā 2018.gadā. Šo formātu šobrīd kā atbilstošāko komandu turnīriem testē daudzviet pasaulē,” uzskata Kristians Rozenvalds.

“Lai gan badmintons ir individuālais sporta veids, taču tiešu komandu turnīri ir tie, kas visvairāk veicina badmintona popularitāti. Tā ir iespēja spēlētājiem sajusties komandā, savukārt līdzjutējiem ir papildus interese just līdzi savai komandai, tai skaitā skolai, pašvaldībai vai valstij, kuru šī komanda pārstāv. Eiropā notiek gan Eiropas klubu komandu čempionāti, kuros piedalās nacionālo čempionātu uzvarētāji, gan arī Eiropas jaukto komandu čempionāti pieaugušajiem, U19 un U17 vecuma grupās, kā arī Eiropas čempionāti vīriešu un sieviešu komandām,” skaidro Kristians Rozenvalds.

>>> Skatīt Delfi.lv rakstu par Latvijas skolu komandu čempionātu badmintonā 2018
>>> Skatīt Sportacentrs.tv - Latvijas skolu komandu čempionāts badmintonā 2018 fināli

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 1920
21222324252627
282930    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums