Aicina piedalīties pasaulē lielākajā zaļo biznesa ideju konkursā «ClimateLaunchpad 2019»


RTU logo
2019. gada 12. aprīlī – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrika aicina interesentus līdz šī gada 6. maijam pieteikties dalībai pasaulē vadošajā videi draudzīgo biznesa ideju konkursā «ClimateLaunchpad 2019». Komandas sacentīsies par ceļazīmi uz lielo finālu, kā arī iespēju turpināt idejas attīstību Eiropas inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) zaļo tehnoloģiju akcelerācijas programmā «Climate-KIC Accelerator».

Zinātnieki, studenti, entizuasti un jaunuzņēmēji ir aicināti pieteikt idejas, kas varētu pozitīvi ietekmēt klimata pārmaiņas, un izmantot iespēju tās īstenot globālā mērogā. Pieteikties konkursam iespējams līdz 6. maijam https://climatelaunchpad.org/

Konkurss «ClimateLaunchpad» ir viena no EIT klimata zināšanu un inovāciju kopienas «Climate-KIC» iniciatīvām. RTU ir pilntiesīga «Climate-KIC» biedre.

Konkursu atbalsta «Magnetic Latvia», Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments un Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris (Green-Tech Latvia).

Konkurss notiks četros posmos. Pirmajā posmā žūrija no Latvijas izvēlēsies septiņas līdz divpadsmit biznesa idejas, kuru īstenotājiem būs jāpiedalās divu dienu apmācību seminārā. Otrajā posmā sešu nedēļu garumā tiks īstenotas apmācības, pilnveidojot komandu prezentācijas prasmes, biznesa modeli, produkta attīstības ciklus. Nacionālais fināls notiks augusta beigās, kad tiks izvēlētas divas komandas, kas pārstāvēs Latviju «ClimateLaunchpad 2019» lielajā finālā. Tajā piedalīsies ap 100 komandu no 50 dažādām pasaules valstīm. Konkursa noslēgumā piecpadsmit labākās komandas no visas pasaules sacentīsies par naudas balvām līdz 10 tūkst. eiro un iespēju turpināt idejas attīstību EIT «Climate-KIC» akseleratorā.

«ClimateLaunchpad» dibinātājs Franss Nauta norāda: «Mēs zinām, ka klimata pārmaiņas ir novēršamas, taču tam nebūs viens vienīgs risinājums, bet gan tūkstošiem lielu un mazu risinājumu. Tāpēc mēs mācām cilvēkiem, kuriem ir zaļo tehnoloģiju idejas, kļūt par veiksmīgiem uzņēmējiem un kopš 2014. gada esam atbalstījuši jau 1500 komandas.»

Pērn «ClimateLaunchpad» Latvijas finālā triumfēja biznesa ideja «TreeHouse Place», kas veido multifunkcionālas, dabai draudzīgas, no koku baļķiem un virvēm veidotas platformu izbūves koku galotnēs. Otro vietu ieguva ideja «E-scooter rent at hotels» par elektrisko skrejriteņu nomu Dienvidspānijā, bet trešo – «SpirulinaNord» – inovatīva tehnoloģija spirulīna audzēšanai Latvijas klimatiskajos apstākļos, piedāvājot izejvielu veselīgām maltītēm.

Ārējās komunikācijas nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

oktobris 2019
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 151617181920
21222324252627
28293031   

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  kondicionieri