Spriedīs par Eiropas Komisijas finansējumu transporta nozares pētniecībā


RTU logo
2019. gada 8. aprīlī – Transporta pētniecības un politikas plānošanas jomas pārstāvji trešdien, 10. aprīlī, pulcēsies seminārā «Transporta pētniecības iespējas Baltijas valstīm» Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), lai diskutētu un dalītos pieredzē par Eiropas Komisijas (EK) finansējuma efektīvas un mērķtiecīgas izmantošanas iespējām transporta jomas pētniecības nozarē.

Semināra galvenais mērķis ir informēt Latvijas, Lietuvas un Igaunijas transporta nozares pārstāvjus un politikas veidotājus par šīs jomas pētniecībai pieejamām finansējuma programmām un iedrošināt attīstīt kopīgus pārrobežu pētniecības projektus, smeļoties iedvesmu un pieredzi no transporta jomā īstenotajiem labajiem piemēriem.

Seminārā piedalīsies EK politikas referente Jūlija Sakoviča, kura iepazīstinās ar pētniecības programmām. Eiropas Zaļo auto iniciatīvas asociācijas (European Green Vehicles Initiative Association – EGVIA) un Eiropas Ceļu transporta pētniecības padomdevēju padomes (European Road Transport Research Advisory Council – ERTRAC) priekšsēdētāja vietnieks Jean-Luc di Paola Galloni informēs par transporta pētniecības jomu Eiropā kopumā.

Semināra galveno uzrunu teiks bijusī AS «RB Rail» valdes priekšsēdētāja Baiba Rubesa – viņa aplūkos ilgtspējīga transporta attīstības iespējas Baltijas valstīs. Latvijas, Lietuvas un Igaunijas pārstāvji iepazīstinās ar savu valstu transporta jomas stratēģijām.

Ar transporta jautājumiem saistītās jomas ir aktīvs un plašs RTU zinātnieku darbības virziens un transporta pētniecība ir viena no universitātes zinātniskās darbības prioritātēm. Starp nozīmīgākajiem pēdējā laikā veiktajiem pētījumiem ir ar dzelzceļa infrastruktūras uzlabošanu saistītu jautājumu izpēte, dažādu transporta, īpaši aeronautikas, rūpniecībā izmantojamu materiālu uzlabošanas pētījumi, automašīnu darbības efektivitātes, elektriskās piedziņas automašīnu ekspluatācijas un daudzi citi pētījumi. Būtiska RTU akadēmiskā personāla darbības joma ir arī ekspertīzes jautājumi.

Seminārs notiks 10. aprīlī plkst. 9.00 RTU Zinātniskās bibliotēkas konferenču zālē, Paula Valdena ielā 5 un to organizē RTU sadarbībā ar EGVIA un ERTRAC.

Ārējās komunikācijas nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 67
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums