Pavasarī pieaug bērnu nelaimes gadījumu skaits

Apdrošināšanas sabiedrības ERGO apkopotie dati liecina, ka iestājoties pavasarim, pieaug saņemto atlīdzību pieteikumu skaits par nelaimes gadījumiem, kuros cietuši bērni. Pērn 22% no pavasarī saņemtajiem atlīdzības pieteikumiem par nelaimes gadījumiem bija saistīti ar situācijām, kurās cietuši bērni. Arī šogad jau fiksēti vairāki pavasara un vasaras sezonai tipiskie nelaimes gadījumi, kuros bērni savainojušies ar šūpolēm, lēkājot uz batuta un krītot no velosipēda.

Iestājoties siltajam laikam, cilvēki arvien vairāk laiku pavada ārpus telpām, līdz ar to pieaug arī nelaimes gadījumu risks, kas saistīts ar aktivitātēm svaigā gaisā. ERGO apkopotā informācija liecina, ka biežākās traumas, ko bērni gūst pavasarī, ir dažādi sasitumi, ceļgalu traumas, roku un kāju lūzumi, kā arī smadzeņu satricinājumi.

Tuvojoties Lieldienu brīvdienām, ERGO aicina būt īpaši uzmanīgiem, svinot svētkus, jo nereti traumas tiek gūtas neuzmanīgas rīcības un drošības aspektu neievērošanas dēļ. Šūpošanās, kas ir viens no svarīgākajiem Lieldienu svētku rituāliem, vienlaikus ir arī viens no biežākajiem traumu iemesliem. Lēkāšana uz batuta, braukšana ar velosipēdu, skrejriteni vai skrituļslidām – arī tās ir nodarbes, kurās bērni pavasarī un arī vasarā visbiežāk gūst traumas, tāpēc mēs aicinām cilvēkus būt īpaši uzmanīgiem svētku brīvdienās un pieskatīt savus bērnus, rūpējoties, lai izvēlētās aktivitātes būtu maksimāli drošas un atbilstošas laikapstākļiem,” norāda Ilze Vējiņa, apdrošināšanas sabiedrības ERGO Atlīdzību regulēšanas departamenta vadītāja.

ERGO dati liecina, ka bērnu traumu pieteikumu īpatsvaram kopumā ir tendence pieaugt – pērn no visiem ERGO klientu pieteiktajiem nelaimes gadījumiem 22% bija cietuši bērni vecumā līdz 18 gadiem, bet gadu iepriekš tie bija 20% no kopējā pieteikto nelaimes gadījumu apjoma.

Pēc ziemas bērni ir noilgojušies pēc saviem velosipēdiem, skrituļslidām, skrejriteņiem un aktivitātēm svaigā gaisā. Līdz ar to vecākiem būtu jābūt vērīgiem, pievēršot lielāku uzmanību tam, vai bērni izvēlas laikapstākļiem atbilstošas aktivitātes, ir atbilstoši apģērbušies un izmanto drošības līdzekļus, piemēram, ķiveres un aizsargus, kā arī atkārtoti pārrunā drošības jautājumus ar saviem bērniem,” skaidro Ilze Vējiņa.

ERGO speciālisti atzīst, ka nelaimes gadījumiem katru gadu novērojams sezonāls raksturs – gūto traumu veids ir atkarīgs no gadalaika. Ziemā tie galvenokārt ir kāju un roku lūzumi, smagi ķermeņa sasitumi, kas gūti ziemas sporta nodarbēs. Savukārt pavasarī un vasarā dažādas traumas bieži tiek gūtas, neuzmanīgi spēlējoties pagalmā, braucot ar velosipēdu, skrituļslidām, lēkājot uz batuta, kā arī šūpojoties šūpolēs vai gūstot traumas to tuvumā.

 

MRS grupa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 222324252627
282930    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums