Eiropadome vienojas par sankciju pagarināšanu pret Krieviju


foto;Valsts kanceleja
Eiropas Savienības valstu un valdību vadītāji ceturtdien, 15.decembrī, Briselē notiekošajā Eiropadomes sanāksmē politiskā līmenī vienojās par ekonomisko sankciju pret Krieviju pagarināšanu.

Sankciju pagarināšanu atbalstīja pārliecinošs vairums valstu un valdību vadītāju, tostarp Latvijas Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Šāds solis saistīts ar Krievijas īstenoto agresiju Ukrainā un savulaik noslēgtās Minskas vienošanās nepildīšanu. Sankcijas pagarinātas uz sešiem mēnešiem.

Tāpat Eiropadomē tika rasts risinājums, kam būtu jāļauj Nīderlandei ratificēt ES-Ukrainas Asociācijas līgumu. Sanāksmes gaitā uzsvērts, ka tas ir ļoti svarīgs solis, tāpat kā apņemšanās piešķirt Ukrainai bezvīzu režīmu.

Sanāksmē tika arī apspriesta situācija migrācijas jomā, apstiprinot līdzšinējo kursu, proti, koncentrēšanos uz sadarbību ar nelegālās migrācijas izcelsmes un tranzīta valstīm. Šajā kontekstā Eiropadome atkārtoti uzsvēra ES-Turcijas vienošanās svarīgumu.

Jau ziņots, ka Ministru prezidents M.Kučinskis 15.decembrī šā gada pēdējā Eiropadomes sanāksmē spriedīs par jautājumiem, kas skar migrāciju, drošību, ekonomisko un sociālo attīstību, kā arī ārējās attiecības.

Andrejs Vaivars
Ministru prezidenta preses sekretārs
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums