Zanda Kalniņa-Lukaševica atzinīgi novērtē ieguldīto darbu ES un Kanādas tirdzniecības nolīguma noslēgšanā


foto;Ārlietu ministrija
11. novembrī Briselē notiekošajā Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē Kopējās tirdzniecības politikas jautājumos Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica izteica gandarījumu par ES un Kanādas Visaptverošā ekonomiskā un tirdzniecības nolīguma parakstīšanu š.g. 30. oktobrī ES un Kanādas samitā.

Parlamentārā sekretāre atzinīgi novērtēja iesaistīto pušu ieguldīto darbu, lai tiktu ņemtas vērā dalībvalstu sabiedrību paustās bažas saistībā ar nolīgumu. “ES un dalībvalstīm turpmāk ir jāpievērš daudz lielāka uzmanība komunikācijai gan par tirdzniecības līgumu saturu, gan tirdzniecības politikas sniegtajām priekšrocībām kopumā”, norādīja parlamentārā sekretāre.

Dalībvalstu pārstāvji apmainījās ar viedokļiem par Transatlantiskās tirdzniecības un ieguldījumu partnerības sarunām un turpmāko darbu, īpaši pēc vēlēšanām ASV. Dalībvalstis bija vienisprātis, ka pauze sarunās saistībā ar jaunas administrācijas veidošanu ASV ir jāizmanto, lai izvērtētu turpmāko nepieciešamo rīcību. Vienlaikus diskusijās tika uzsvērts, ka transatlantisko saišu stiprināšanai joprojām ir gan ekonomiska, gan stratēģiska nozīme, un ES ir ieinteresēta ambicioza, līdzsvarota un visaptveroša nolīguma noslēgšanā ar ASV.

Eiropas Komisija informēja arī par aktuālo sarunās ar Japānu par brīvās tirdzniecības nolīgumu. Klātesošie atbalstīja visaptveroša un abpusēji izdevīga tirdzniecības nolīguma noslēgšanu, lai veicinātu ekonomisko izaugsmi ES un Japānā. Tirdzniecības nolīguma noslēgšana sekmētu arī Latvijas uzņēmumu konkurētspēju Japānas tirgū un radītu jaunas iespējas Latvijas eksportētājiem Āzijā. Parlamentārā sekretāre uzsvēra, ka sarunās ir svarīgi panākt importa un eksporta tarifu atcelšanu, vienlaikus samazinot netarifu barjeras, ir jāuzlabo pakalpojumu tirdzniecības nosacījumi, kā arī jāvienojas par ieguldījumu aizsardzību.

Savukārt sarunās par ES un Mercosur (Brazīlija, Argentīna, Urugvaja, Paragvaja, Venecuēla) brīvās tirdzniecības nolīgumu Latvijai ir būtiski, lai rezultāts atbilst ES, tai skaitā Latvijas ekonomiskajām interesēm, īpaši attiecībā uz jūtīgām lauksaimniecības un pārtikas ražošanas nozarēm.

Sanāksmē Komisija informēja par pagaidu autonomo tirdzniecības pasākumu piešķiršanu konkrētu produktu importam no Ukrainas. ES un Ukrainas tirdzniecību regulē Asociācijas nolīguma sadaļa par padziļinātas un visaptverošas brīvās tirdzniecības zonas izveidošanu. Priekšlikums paredz uzlabot noteiktu nolīgumā iekļautu rūpniecības preču un lauksaimniecības produktu piekļuvi ES tirgum. Veicinot divpusējo tirdzniecību un ekonomisko sadarbību, Ukrainai tiktu sniegts papildus atbalsts, īpaši ņemot vērā sarežģīto ekonomisko situāciju valstī. Par priekšlikumu ir uzsāktas diskusijas ES Padomē un Eiropas Parlamentā, lai panāktu vienošanos jau nākamā gada sākumā.

Notika arī viedokļu apmaiņa par tirdzniecības aizsardzības instrumentu modernizēšanu un izmaiņām antidempinga nodevu aprēķināšanas metodoloģijā, kā arī par Pasaules tirdzniecības organizācijas aktualitātēm.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums