No 1. jūnija SIA "Krāslavas nami" jauni ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi SIA "Krāslavas nami" jaunus ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus. Šā gada 1. jūnijā ūdensapgādes pakalpojumu tarifs Krāslavas pilsētā būs 1,00 EUR/m³, savukārt kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,30 EUR/m³. Abi minētie tarifi ir bez PVN.

Kopējais ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs veidos 2,30 EUR/m³ (bez PVN). Tarifu projekta izvērtēšanas gaitā kopējais tarifs samazināts par 6% jeb 0,15 EUR salīdzinājumā ar sākotnēji SIA “Krāslavas nami” iesniegto.

 

Neskatoties uz tarifa samazinājumu tā izvērtēšanas gaitā, jaunie ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi kopumā pieaug par 0,15 EUR/m³, nekā spēkā esošie, kurus pirms 12 gadiem, 2008. gadā apstiprināja Daugavpils reģionālais sabiedrisko pakalpojumu regulators.

 

“Kopš 2008. gada būtiski mainījušās ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas izmaksas, kas ir galvenais iemesls tarifu pieaugumam. Vienlaikus šajos gados ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu ir realizēti projekti ūdenssaimniecības pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai un pieejamībai. Pārbūvēti gan ūdens ieguves urbumi, gan ierīkota ūdens sagatavošanas stacija un notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, kā arī ierīkoti jauni ūdens rezervuāri un veikti citi atjaunošanas darbi,” skaidro Ūdenssaimniecības un atkritumu apglabāšanas pakalpojumu departamenta direktora pienākumu izpildītājs Aigars Mežals.

 

SPRK, izvērtējot projektu un to veidojošo izmaksu pamatojumu, secināja, ka jaunie tarifi ir pamatoti un aprēķināti tādā apmērā, lai segtu SIA “Krāslavas nami” ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksas. Ja mainās tarifus ietekmējošie faktori, SPRK var rosināt tarifu pārskatīšanu vai atcelt šo lēmumu. 

 

Plašāk ar ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifiem citās Latvijas pilsētās var iepazīties SPRK interaktīvajā kartē: https://bit.ly/2xlfnNH

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ir institucionāli un funkcionāli neatkarīgs, pilntiesīgs, autonoms publisko tiesību subjekts, kas realizē sabiedrisko pakalpojumu regulēšanu enerģētikas, elektronisko sakaru, pasta, sadzīves atkritumu apsaimniekošanas un ūdenssaimniecības nozarēs saskaņā ar likumu "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" un regulējamo nozaru normatīvajiem aktiem. SPRK patstāvīgi pilda tam ar likumu nodotās funkcijas un savas kompetences ietvaros patstāvīgi pieņem lēmumus un izdod administratīvos aktus, kas ir saistoši konkrētiem sabiedrisko pakalpojumu sniedzējiem un lietotājiem. 

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

oktobris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums