Aizvadīts Kurzemes Biznesa kluba pasākums Tukumā

Trešdien, 5. februārī, Tukuma pilsētas SIA "Telms" konferenču telpā aizvadīts Kurzemes reģiona biznesa kluba pasākums, kurā tika apspriestas uzņēmējiem aktuālas tēmas. Kurzemes biznesa klubu Tukumā organizēja LTRK sadarbībā ar AS Swedbank Latvia, Tukuma novada pašvaldību un Talsu komersantu klubu.

Ar prezentāciju par iespējām un izaicinājumiem uzņēmējdarbības vides attīstībai Tukumā uzstājās Tukuma novada domes uzņēmējdarbības veicināšanas speciālists Artūrs Doveiks, savukārt ar transformāciju un iespējām biznesā ilgtspējas perspektīvā iepazīstināja AS Swedbank uzņēmumu piedāvājumu un stratēģijas izstrādes pārvaldes Projektu vadītāja Irina Kuzmina.

Pasākuma ietvaros norisinājās paneļdiskusija, kuru moderēja Tukuma uzņēmēju kluba valdes un Kurzemes reģiona padomes loceklis Māris Birzulis. Paneļdiskusijā piedalījās ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro, Tukuma novada domes priekšsēdētājs Normunds Rečs, AS "Attīstības finanšu institūcija Altum" Valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš, LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, AS Swedbank Uzņēmumu apkalpošanas daļas reģiona vadītājs Artūrs Retenais, Vēja enerģijas asociācijas vadītājs Andris Vanags un "Mana aptieka" Agnese Ritene. Paneļdiskusijā tika apspriestas trīs tēmas – vēja parku attīstība Latvijā, dzīvojamais fonds ārpus Rīgas un ēku energoefektivitāte.

Visspraigākā diskusija notika jautājumā par Tukuma novadā iecerēto vēja parka izveidi. Paneļdiskusijas dalībnieki bija vienisprātis, ka vēja enerģijas ražošana Latvijā būtu apsveicama un dotu lielāku pielietojumu izbūvētajam Kurzemes lokam. Tajā pat laikā pašvaldība sagaidītu lielākus ieguvumus no projekta īstenošanas, jo daļā iedzīvotāju ir liela pretestība. Kā diskusijā norādīja J.Endziņš: “Kamēr pašvaldībām nebūs pietiekama, legāla, finansiāla motivācija, ko nolikt pretī sarunās ar vietējiem iedzīvotājiem, investīciju ienākšana Latvijā būs sarežģīta. To redzam gan šajā, gan citās ražotņu iecerēs visā Latvijā. Šeit varētu līdzēt, piemēram, daļu no uzņēmumu ienākumu nodokļa novirzīt pašvaldībām, un iedzīvotāju ienākuma nodokli sadalīt pašvaldībai gan pēc dzīves vietas, gan darba vietas. Kamēr tā nebūs, saglabāsies attieksme: lieliska iecere, bet ne pie mums.”

Diskusijā par ēku energoefektivitāti, visi bija vienisprātis, ka Altum īstenotā ēku siltināšanas programma ir efektīva, pieprasījumam pārsniedzot piedāvājumu, un būtu vēlama tās turpināšana. Kā viena no problēmām tika izcelta nepieciešamība mainīt tiesisko regulējumu, atvieglojot daudzdzīvokļu māju īpašniekiem pieņemt lēmumu par ēkas siltināšanu.

Savukārt, Kurzemes Biznesa kluba pasākumu Tukumādiskusijā par dzīvojamā fonda palielināšanu tika atzinīgi novērtēta Altum programma jaunajām ģimenēm, kā arī diskutēti jautājumi par labāko nākotnes modeli, nodrošinot nepieciešamo īres dzīvokļu skaitu. Viens no būtiskākajiem izaicinājumiem, uz kuru norādīja diskusijas dalībnieki – kā nodrošināt uzņēmējiem pieeju “garākai naudai” (25-30 gadi) investīciju projektiem, tur, kur veidojas t.s. “tirgus kļūda”.

Pasākuma noslēgumā norisinājās neformāla tīklošanās, kas sniedza iespēju uzņēmējiem savstarpēji pārrunāt aktualitātes un veidot kontaktus turpmākas sadarbības veidošanai.

Nākamais Kurzemes biznesa klubs norisināsies jau 4. martā Kuldīgā.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies vairāk nekā 2600 individuāli biedri un aptuveni 60 uzņēmēju biedrības. LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2018.gadā pārsniedza 16,75 miljardus eiro. Kopējais pārstāvēto juridisko biedru skaits ir lielāks par 5700.

LTRK pārstāv savu biedru - uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, cīnoties par labāku biznesa vidi, kā sniedz praktisku atbalstu saviem biedriem, palīdzot celt uzņēmumu konkurētspēju, kā arī atrast jaunus sadarbības partnerus Latvijā un ārvalstīs.

LTRK ir pilntiesīga starptautiskā tirdzniecības un rūpniecības kameru tīklojuma - vairākus gadu simtus darbības pieredzi uzkrājušo un divdesmit miljonu visas pasaules uzņēmēju apvienojošo Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru asociācijas (EUROCHAMBRES) un Starptautiskās Tirdzniecības palātas (ICC) - biedre.

Biedrība ir viena no vecākajām Latvijas nevaldības organizācijām – LTRK ir uzņēmēju balss un atbalsts jau 80.gadu!


 

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums