Apbalvoti Latvijas 2019. gada sekmīgākie investori


GI_Laureati_2019.public. foto
23. janvārī pasniegti apbalvojumi "Gada investors" par 2019. gada Latvijas sekmīgākajām investīcijām. Balvu "Gada investīcija" privāto investoru sektorā ieguvuši Uldis Ūsītis, Guntars Stabulnieks un Juris Birznieks par investīciju interaktīvo tirdzniecības plauktu displeju ražotājā "VividTech". Apbalvojumu "Gada investīcija" uzņēmumu un institucionālo investoru sektorā saņēmuši "Karma Ventures", "Practica Capital", "SuperAngel", "Imprimatur Capital" un "Revo Capital" par investīciju audiotehnoloģiju uzņēmumā "Sonarworks".

“Gada investors” ir Latvijas Privātā un Riska kapitāla asociācijas (LVCA) un Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkla (LatBAN) iniciatīva, kas izveidota 2015. gadā ar mērķi godināt investorus un darījumu konsultantus, kā arī nozares atbalstītājus, kuri snieguši nozīmīgu ieguldījumu Latvijas investīciju vides un uzņēmējdarbības attīstībā.

Latvijas Republikas ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro: "Apbalvojums "Gada investors" ir kļuvis par nozīmīgu tradīciju – jau piekto gadu godinām Latvijas investīciju vides profesionāļus par sniegto ieguldījumu ekonomikas stiprināšanā un tautsaimniecības izaugsmes veicināšanā. Vienlaikus tas arī parāda Latvijas jaunuzņēmumu vides attīstības potenciālu. Ar privāto, uzņēmumu un institucionālo investoru palīdzību kvalitatīvi, inovatīvi produkti un pakalpojumi jau nes Latvijas vārdu starptautiskajā tirgū un redzam, ka tuvāko gadu laikā šī tendence būs augšupejoša."

"Informācijas komunikāciju tehnoloģijas, elektronika un daudzveidīgu produktu un pakalpojumu ražošana ir vadošās nozares, kurās mūsu biedri, privātie investori piecu gadu laikā 115 jaunuzņēmumos ieguldījuši teju 11 miljonus eiro. Tāpat arī esam bijuši konsultanti un mentori, izskatot vairāk nekā 650 projektu un rīkojuši 60 investīciju sesijas. Šogad plānojam stiprināt privāto investoru tīklu, lai jaunuzņēmumiem ir vēl plašākas iespējas izmantot mūsu biedru biznesa kompetenci un pieredzi", stāsta Jānis Rancāns, LatBAN valdes priekšsēdētājs.

"Gada investors 2019" laureāti privāto investoru sektorā:

  • Apbalvojumu "Gada investīcija" par investīcijas apjomu un perspektīvāko nākotnes prognozi saņēmuši Uldis Ūsītis, Guntars Stabulnieks un Juris Birznieks par investīciju 76 000 eiro apmērā interaktīvo tirdzniecības plauktu displeju ražotājā “VividTech”. Ar investoru palīdzību piesaistīts arī “Altum” līdzaizdevums 114 000 eiro apjomā.

  • Nominācijā “Gada videi draudzīgākā investīcija” par apjomīgāko investīciju ar pozitīvāko ietekmi uz vidi apbalvojumu saņēmuši Kārlis Babulis un Jānis Grīnbergs par investīciju 20 000 eiro apjomā uzņēmumā “Fertilizer Group” un kredītlīnijas piesaisti četru miljonu eiro apmērā.

  • LatBAN valdes apbalvojums "Gada nozares atbalstītājs" pasniegts "TechHub Rīga" par ilggadēju investīciju vides atbalstu un jaunuzņēmumu kopējās mājas veidošanu.

Kristīne Bērziņa, LVCA valdes priekšsēdētāja: "2019. gads uzņēmumu un institucionālo ieguldījumu jomā

bijis aktīvs. Priecājamies, ka pēc pusotra gada Riska kapitāla programmu pārtraukuma investēšanu uzsākuši jaunie fondi. Nozīmīgs notikums aizgājušajā gadā ir arī visu trīs Baltijas valstu un Eiropas Investīciju fonda vienošanās par Baltijas Inovāciju fonda II izveidi. “Gada investors” apbalvojumiem nominētie un apbalvojumus saņēmušie darījumi parāda, ka industrija aug: iepriekšējo fondu attīstītie uzņēmumi saņem nākamo raundu investīcijas un tiek izmantotas sindicēšanās iespējas."

Gada investors 2019” laureāti uzņēmumu un institucionālo investoru sektorā:

  • Apbalvojumu "Gada investīcija" saņēmuši “Karma Ventures”, “Practica Capital”, “SuperAngel", “Imprimatur Capital" un “Revo Capital” par A sērijas investīciju audiotehnoloģiju uzņēmumā “Sonarworks”.

  • Gada finanšu konsultants” apbalvojums pasniegts “Callidus Capital” par “KOOL Latvija” konsultēšanu par dažādu veidu finansējuma (riska kapitāla, valsts atbalsta, kredītiestāžu finansējuma un privātā kapitāla) piesaistīšanu uzņēmuma attīstībai un par pircēja konsultēšanu A/S “Smiltenes piens” iegādes darījumā.

  • Savukārt apbalvojumu “Gada juridiskais konsultants” saņem “COBALT” par “Marguerite Fund” konsultēšanu “Conexus Baltic Grid” akciju pārdošanas procesā un par juridisko atbalstu LVCA, palīdzot panākt Alternatīvo ieguldījumu fondu un to pārvaldnieku likuma grozījumus, kuru rezultātā būtiski tika samazināti fondu maksājumi FKTK un to atskaišu pienākumi.

  • Apbalvojumu "Gada nozares atbalstītājs" saņēmuši Reinis Znotiņš un Gatis Eglītis par atbalstu Alternatīvo ieguldījumu fondu un to pārvaldnieku likuma grozījumu un citu riska un privātā kapitāla nozarei svarīgu jautājumu risināšanā.

“Gada investors 2019” notiek ar Ekonomikas ministrijas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Finanšu institūcijas Altum un ERAF atbalstu.  Plašāka informācija par iniciatīvu "Gada investors" pieejama: http://www.gadainvestors.lv.

 

Agnese Ruberte
"Gada investors 2019" komunikācijas konsultante
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūlijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5
6 7 89101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums