ALTUM portfeļgarantijas mazajiem un vidējiem uzņēmējiem izsniegs arī SEB banka


SEB_ALTUM_portfelgarantiju ligums public. foto
Attīstības finanšu institūcijas ALTUM portfeļgarantijas turpmāk izsniegs arī SEB banka, tādējādi arvien paaugstinot finansējuma pieejamību mazajiem un vidējiem uzņēmumiem.

Sadarbības līgumu par portfeļgarantiju izsniegšanu parakstīja ALTUM valdes locekle Inese Zīle un SEB bankas valdes loceklis Arnis Škapars.

Portfeļgarantijas ir ALTUM finanšu instruments, kas ļauj uzņēmējiem finansējumu bankā saņemt ar samazinātu procentu likmi un zemākām nodrošinājuma prasībām. Atšķirībā no individuālajām kredītu garantijām, portfeļgarantiju gadījumā banka kreditēšanas darījumam, kas atbilst programmas nosacījumiem, automātiski var piešķirt valsts garantiju. Portfeļgarantijas paātrina finansējuma saņemšanu uzņēmumiem, turklāt ALTUM garantētos aizdevumus uzņēmēji bankās var saņemt ar samazinātu procentu likmi.

Inese Zīle, ALTUM valdes locekle:

“Esam patiesi gandarīti par SEB bankas, kas ir viena no vadošajām bankām uzņēmumu kreditēšanas jomā Latvijā, pievienošanos mūsu partneru lokam. Portfeļgarantijas ir mūsdienīgs valsts atbalsta instruments, kura izmantošana pakāpeniski pieaug. Līdzšinējā pieredze rāda, ka visbiežāk ALTUM portfeļgarantija tiek piesaistīta apgrozāmo līdzekļu aizdevuma saņemšanai, taču aktīvi tā tiek izmantota arī finanšu līzinga un investīciju aizdevumiem. Līdz šim aktīvākie garantiju izmantotāji ir tirdzniecības jomā strādājošie uzņēmumi, kuriem seko apstrādes rūpniecības un pakalpojumu nozares uzņēmumi. Finanšu pakalpojumi, kurus kredītiestāde var iekļaut ALTUM garantiju portfelī, ir apgrozāmie līdzekļi, tai skaitā kredītlīnijas, investīciju aizdevumi un finanšu līzings.”

Arnis Škapars, SEB bankas valdes loceklis:

“SEB bankas kā lielākā uzņēmējdarbības kreditētāja prioritāte ir un paliek ilgtspējīgu un pārdomātu biznesa ideju finansēšana. Jau šobrīd SEB banka sniedz dažādus finanšu pakalpojumus maziem un vidējiem uzņēmumiem, kā arī realizē virkni atbalsta programmu un iniciatīvu attiecīgajam segmentam, tostarp grantu programmu (ie)dvesma, SEB Izaugsmes programmu, E-akadēmiju. Sadarbībā ar ALTUM SEB banka ir īstenojusi ne tikai iniciatīvas mazo un vidējo uzņēmumu atbalstam, bet arī sadarbojusies dažādu projektu atbalstīšanā dažādās nozarēs. Līdz ar to iesaiste ALTUM portfeļgarantijas programmā ir likumsakarīgs solis, lai SEB bankas finanšu pakalpojumi klientiem kļūtu vēl pieejamāki un izdevīgāki. Mūsu mērķis šīs programmas ietvaros ir nevis kvantitatīvu rādītāju sasniegšana, bet atbalsts tiem uzņēmējiem, kuri nevar saņemt nepieciešamo līdzfinansējumu kādu iemeslu, piemēram, nodrošinājuma nepietiekamības dēļ.”

Līdz šim ALTUM portfeļgarantijas izsniedza Swedbank, UniCredit Leasing un banka Luminor, programmas ietvaros izsniedzot vairāk nekā 200 aizdevumus ar portfeļgarantijām 10,8 miljonu eiro apmērā.  

Par ALTUM

Attīstības finanšu institūcija ALTUM ir Latvijas valstij piederoša kapitālsabiedrība, kas ar valsts atbalsta finanšu instrumentu palīdzību sniedz atbalstu noteiktām mērķa grupām finanšu instrumentu veidā (aizdevumi, garantijas, ieguldījumi riska kapitāla fondos u.c.), konkrētu programmu ietvaros papildinot to arī ar nefinanšu atbalstu (konsultācijas, mentorings), kā arī realizējot citas valsts deleģētas funkcijas. 2017. gada jūnijā ALTUM saņēma starptautiskās kredītreitingu kompānijas Moody’s ilgtermiņa kredītreitingu Baa1 valsts kapitālsabiedrībai, kas apliecina ALTUM stabilo finanšu situāciju. Savukārt 2017. gada 24. oktobrī ALTUM obligācijas tika iekļautas regulētajā tirgū - biržas Nasdaq Riga Baltijas Parāda vērtspapīru sarakstā. ALTUM saņēma Nasdaq Baltic Awards 2019 balvu nominācijā “Biržas gada notikums jā”.

 

Fotogrāfijās no kreisās puses:

  • Arnis Škapars, SEB bankas valdes loceklis
  • Inese Zīle, ALTUM valdes locekle

Attīstības finanšu institūcijas ALTUM
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

oktobris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28293031

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums