LTRK: Jaunākajā "Doing Business" reitingā visas iepriekš konstatētās problēmas

Pie šāda secinājuma Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera nonākusi, iepazīstoties ar jaunāko "Doing Business" reitingu, kur viszemāk novērtētas tieši tās pašas jomas, kas iepriekšējos gados – iespējas izveidot jaunu elektrības pieslēgumu (61.vieta), būvniecības atļauju saņemšana (56.vieta), maksātnespējas procesi (55.vieta) un mazākuma akcionāru aizsardzība (45.vieta).

“Jau daudzus gadus runājam par vienām un tām pašām problēmām, kas netiek risinātas. To redzam ne tikai mēs kā vietējie uzņēmēji, bet visa pasaule, tostarp potenciālie investori, tādēļ teikt, ka šāds vērtējums mūs apmierina, noteikti nevaram,” saka LTRK prezidents Aigars Rostovskis, piebilstot, ka padziļinātais Latvijas novērtējums uzrāda arī citas problēmas, piemēram nesamērīgi lielais stundu skaits, kas nepieciešams, lai nomaksātu nodokļus, kas turpina pieaugt, lai arī viens no nodokļu reformas mērķiem bija mazināt administratīvo slogu.

LTRK uzskata, ka vienīgais risinājums ir starpministriju un dažādu iestāžu kompetences un sadarbības veicināšana, lai pēc iespējas ātrāk un veiksmīgāk risinātu samilzušās problēmas. “Tas nav normāli, ka būvniecības atļaujas jāgaida gandrīz 200 dienas, kas ir vidējais rādītājs, vai arī elektrības pieslēgums realizējams vairāk nekā 100 dienās! Ja uzņēmējs konkrētajā vietā ir gaidīts, tad jautājumus par darbības uzsākšanu jāspēj atrisināt dienu nevis simtiem dienu laikā,” saka A.Rostovskis.

Latvija jau otro gadu pēc kārtas saglabājusi 19.vietu “Doing Business” reitingā, Igaunija noslīdējusi par divām vietām uz 18.vietu, savukārt Lietuva spējusi no 14.vietas pacelties uz 11.vietu. “Mēs, protams, varam priecāties, ka vienam kaimiņam veicies labāk vai otram sliktāk, bet Latvija stagnē un tās nav labas ziņas uzņēmējiem kopumā,” piebilst A.Rostovskis.


 


 

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies vairāk nekā 2500 individuāli biedri un vairāk nekā 60 uzņēmēju biedrības. LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2017.gadā pārsniedza 14,8 miljardus eiro.

LTRK pārstāv savu biedru - uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, cīnoties par labāku biznesa vidi, kā sniedz praktisku atbalstu saviem biedriem, palīdzot celt uzņēmumu konkurētspēju, kā arī atrast jaunus sadarbības partnerus Latvijā un ārvalstīs.

LTRK ir pilntiesīga starptautiskā tirdzniecības un rūpniecības kameru tīklojuma - vairākus gadu simtus darbības pieredzi uzkrājušo un daudzu miljonu visas pasaules uzņēmēju apvienojošo Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru asociācijas (EUROCHAMBRES) un Starptautiskās Tirdzniecības palātas (ICC) - biedre.

Biedrība ir viena no vecākajām Latvijas nevaldības organizācijām – LTRK ir uzņēmēju balss un atbalsts jau 80.gadu!

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums