Baložos no decembra par 2,9% samazināsies siltuma tarifs

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) 24.oktobrī apstiprinājusi iesniegtos SIA "Baložu komunālā saimniecība" pašas noteiktos siltumenerģijas tarifus. Kā rezultātā Baložos no 1.decembra siltumenerģijas gala tarifs tās lietotājiem būs par 2,9% mazāks jeb 61,57 EUR/MWh.

Saskaņā ar SPRK iesniegto un apstiprināto plānu šāds siltumenerģijas gala tarifs spēkā būs līdz 2021.gada 31.janvārim. Savukārt no 2021.gada 1.februāra tas kļūs vēl mazāks – 57,15 EUR/MWh.

Tarifu samazinājums saistāms ar SIA “Baložu komunālā saimniecība” iepirktās siltumenerģijas izmaksu samazinājumu. Siltumenerģija tiek iepirkta no SIA “Baložu siltums”, kurai SPRK arī 24.oktobrī apstiprināja pašas noteikto (piedāvāto) saražotās siltumenerģijas tarifu, kas par 3,2% samazinājies dabasgāzes cenas samazinājuma dēļ.

SPRK, izvērtējot SIA “Baložu siltums” un SIA “Baložu komunālā saimniecība” iesniegtos siltumenerģijas tarifus, secināja, ka tie ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

Ņemot vērā, ka ir iespējamas iepirktās siltumenerģijas cenas izmaiņas, SPRK šogad 27.septembrī SIA “Baložu komunālā saimniecība” piešķīra atļauju pašai noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus. Tas komersantam ļāva savlaicīgi reaģēt uz šīm cenu izmaiņām, lai noteiktu jaunus tarifus, kas atbilst ekonomiski pamatotām izmaksām.

Ja mainās tarifus ietekmējošie faktori vai komersants neievēro normatīvos aktus vai SPRK lēmumus, SPRK var ierosināt tarifa pārskatīšanu vai atcelt šo lēmumu.

 

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) kā daudznozaru regulators darbu uzsāka 2001.gada 1.septembrī ar uzdevumu realizēt sabiedrisko pakalpojumu regulēšanu enerģētikas, elektronisko sakaru, pasta, sadzīves atkritumu apglabāšanas un ūdenssaimniecības nozarēs.

SPRK ir neatkarīga institūcija, kas darbojas saskaņā ar likumu “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem” un regulējamo nozaru speciālajiem normatīvajiem aktiem, patstāvīgi pildot tam ar likumu nodotās funkcijas, pieņemot lēmumus un izdodot administratīvos aktus, kas ir saistoši konkrētiem sabiedrisko pakalpojumu sniedzējiem un lietotājiem.

SPRK misija ir neatkarīgi un uzticami nodrošināt lietotāju un komersantu interešu līdzsvarošanu, veicinot sabiedrisko pakalpojumu attīstību.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums