Kurzemē ar Eiropas Savienības atbalstu uzstādītas 170 video novērošanas iekārtas


public. foto
Lai uzlabotu sabiedrisko drošību un padarītu efektīvāku tās aizsardzību, 14 Kurzemes reģiona pašvaldībās uzstādītas 170 modernas video novērošanas iekārtas un izstrādāta programmatūra datu apmaiņai. Tas paveikts Kurzemes plānošanas reģiona īstenotā projekta "VideoGuard" ietvaros, piesaistot Eiropas Savienības finansējumu vairāk nekā 500 tūkstošu Eiro apmērā.

Šobrīd visu video kameru uzstādīšana, saslēgšana un testēšana Kurzemē ir noslēgusies, bet turpinās darbs pie videonovērošanas kameru tīkla un pārrobežu sadarbības sistēmas izveides starp 17 Ziemeļlietuvas un Kurzemes pašvaldību tiesībsargājošajām institūcijām. Šīs sadarbības sistēmas pamatmērķis ir ātrāka informācijas apmaiņa starp sadarbības partneriem, tā padarot cīņu ar noziedzību efektīvāku. Plānots, ka sadarbības sistēmā iekļausies arī Valsts policija.


public. foto

Projekta ietvaros Brocēnos, 3.oktobrī, notika pieredzes apmaiņas pasākums, kur projektā iesaistīto pašvaldību policijas pārstāvji, IT speciālisti un pieaicinātie Valsts policijas pārstāvji diskutēja gan par videokameru darbības specifiku, atšķirīgajām funkcijām un praktiskiem risinājumiem to darbības uzlabošanai, gan par iespējamiem tehnoloģiskajiem risinājumiem efektīvākai datu apmaiņai starp dažādām tiesībsargājošajām institūcijām kā Kurzemes novadu pašvaldībās, tā arī pārrobežu sadarbībā starp Latvijas un Lietuvas pašvaldībām, gan arī par sadarbību, kas jau veidojas ar Valsts policiju.

Pasākuma laikā tā dalībnieki atzina, ka projekts sniedz būtisku ieguldījumu sadarbības veicināšanai starp dažādām institūcijām gan valsts, gan arī pārrobežu līmenī. Turklāt mūsdienīgu tehnisko risinājumu ieviešana video novērošanā un datu pārraidē un izveidota pārrobežu sadarbības sistēma minētās informācijas apmaiņai ļaus efektīvāk nodrošināt cīņu ar noziedzību reģionā.

Par projektu:

Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020.gadam projektu Nr.LLI-258 ,,Video novērošanas kameru uzstādīšana, veicinot drošības pasākumus Latvijā un Lietuvā’’ (Akronīms: ,,VideoGuard’’) īsteno Kurzemes plānošanas reģions kopā ar 14 Kurzemes novadu un 3 Ziemeļu Lietuvas pašvaldībām. Tā mērķis ir uzlabot projekta partneru teritorijās esošo tiesībsargājošo institūciju kapacitāti un veicināt juridisko un administratīvo pārrobežu sadarbību starp tām, lai uzlabotu un padarītu efektīvāku sabiedriskās drošības aizsardzību. 

Projekta kopējais budžets ir 588 760,81 Eiro, tajā skaitā ERAF līdzfinansējums 500 446,69 Eiro (85%), Nacionālais publiskais līdzfinansējums 88 314,12 Eiro (15%). Projekta īstenošana sākās 2018.gada 1.jūnijā un ilgs 18 mēnešus – līdz 2019.gada 30.novembrim.

Vairāk informācijas par projektu pieejama Kurzemes plānošanas reģiona mājas lapā.

Projekta partneri Kurzemē: Aizputes novada pašvaldība; Brocēnu novada pašvaldība; Dundagas novada pašvaldība; Durbes novada pašvaldība; Grobiņas novada pašvaldība; Nīcas novada pašvaldība; Priekules novada pašvaldība; Rojas novada pašvaldība; Rucavas novada pašvaldība; Saldus novada pašvaldība; Skrundas novada pašvaldība; Talsu novada pašvaldība; Vaiņodes novada pašvaldība; Ventspils novada pašvaldība

Projekta partneri Lietuvā: Kretingas rajona pašvaldība; Pluņģes rajona pašvaldība; Skuodas rajona pašvaldība.

Kurzemes plānošanas reģions
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

augusts 2020
P O T C P S Sv
1 2
3 4 5 6 7 89
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums