Asociācija vēršas pie Kariņa importa aizliegšanai

Šī gada jūnijā Ministru kabinets lēma par labu papildus līdzekļu piešķiršanai pastiprinātai importa olu un olu produktu no Ukrainas kontrolei. Papildus pārbaužu laikā ir atklāts, ka salmonellu satur pat termiski apstrādāti produkti, kas liek domāt par higiēnas līmeni Ukrainas ražotnēs.

Ņemot vērā, ka imports no Ukrainas sastāda trešdaļu no visu importēto olu apjoma, Biedrība “Latvijas Olu un putnu gaļas ražotāju asociācija” ir nobažījusies par Latvijas patērētāju veselības drošību, tāpēc 14.augustā nosūtījusi Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam aicinājumu nekavējoties rīkoties.

Nosūtītajā vēstulē Ministru prezidentam Asociācija izsaka pateicību par līdz šim paveikto darbu, kā arī aicina nekavējoties apturēt olu un olu produktu importu no trešajām valstīm, norādot uz Asociācijas rīcībā esošo Zvērinātu advokātu biroja “Eversheds Sutherland Bitāns” ziņojumu par tiesiskajiem pamatiem aizliegumam importēt olu izstrādājumus no Ukrainas uz Latviju un Eiropas Savienību.

Ziņojuma secinājumos norādīts, ka pēc tam, kad dalībvalsts ziņojusi par konstatēto neatbilstību saistībā ar importēto pārtiku un pastāv risks, ka sabiedrības veselība var tik apdraudēta, tad dalībvalsts, saskaņā ar Regulu Nr.178/2002 ziņo Eiropas Komisijai par nepieciešamību noteikt kādu no šajā Regulā noteiktajiem pasākumiem, kuru starpā ir konkrētās pārtikas importa no attiecīgās trešās valsts aizliegšana.

Ņemot vērā, ka Latvija īsā laika posmā jau četras reizes konstatēta dažādu olu produktu neatbilstība pārtikas nekaitīguma normām un ka sabiedrības veselība tiek apdraudēta, Asociācija uzskata, ka olu un olu produktu imports no Ukrainas ir nekavējoties apturams. Asociācija pozīciju par importa apturēšanu līdz visu Eiropas ražotājiem piemēroto prasību izpildīšanu Ukrainā pauda Eiropas Komisijas organizētajā Civilā dialoga grupā “Mājputnu gaļa un olas”, kas notika šī gada 16.jūlijā. Pozīcija guva atbalstu no Francijas, Lielbritānijas, Īrijas, Polijas un Itālijas putnkopības nozares organizāciju pārstāvjiem, ka arī no Eiropas līmeņa NVO – Eiropas Olu vairumtirgotāju, pārstrādātāju un pakotāju asociācijas un Eiropas Broileru gaļas un inkubācijas olu ražotāju asociācijas.


 

Latvijas Olu un putnu gaļas ražotāju asociācija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums