Kredītu apvienošana - kā un pie kura aizdevēja to vislabāk veikt

Kredītu apvienošana kā finanšu pakalpojums šobrīd jau kļuvusi pietiekami atpazīstama un bieži izmantota. Tomēr daudzus potenciālos šī pakalpojuma izmantotājus rīkoties un uzlabot savu finanšu stabilitāti kavē tas, ka viņi īsti nezina, kā un kur veikt kredītu apvienošanu.

Piedāvājumu no nebanku kreditētājiem ir daudz, tāpēc īsti nav skaidrības, kurš ir labāks un izdevīgāks. Ar ko sadarboties? Vai cerētais ietaupījums beigu beigās nekļūs par vēl lielākiem izdevumiem? Kā vispār notiek kredītu apvienošana? Tie ir tikai daži no jautājumiem, kas jaucas pa galvu kredītņēmējiem, kuri apsvēruši veikt kredītu apvienošanu.

Lai kredītu apvienošanu veiktu droši un arī izdevīgi, ir jākoncentrējas vismaz uz dažiem būtiskiem aspektiem.

Jāizvēlas uzticams kredītu apvienotājs

Nebanku kreditētāji šobrīd ir saradušies kā sēnes pēc lietus. Loģiski, ka tas klientus mulsina un pat atbaida, jo ir sajūta, ka visi mēģina apkrāpt un ievilināt neizdevīgās līgumsaistībās.

Tāpēc pirmais solis ir izvērtēt potenciālos kredītu apvienotājus, izpētīt to reputāciju un citu klientu atsauksmes. Te noderīgi būs kredītu salīdzināšanas portāli, kur ērti un pārskatāmi apkopota visa aktuālā informācija par katru aizdevēju. Visdrošāk ir skatīties jau pieredzējušu aizdevēju virzienā, kuri Latvijas tirgū darbojas jau daudzus gadus un ir spējuši noturēt savu klientu uzticību. Atsauksmes par kreditēšanas pakalpojumu sniedzējiem ērti var atrast arī internetā.

Eirokrediti.lv ir viena no šādām interneta vietnēm, kas ir uzticams un objektīvs palīgs kredītu salīdzināšanā. Tajā ir arī atsauksmju sadaļa, kas var palīdzēt izdarīt savu izvēli. Klienti atstājuši īsu atsauksmi par savu sadarbību un iespaidiem par konkrēto aizdevēju:  https://www.eirokrediti.lv/atsauksmes/latvijashipoteka.

Jāizvērtē, cik izdevīgi ir apvienošanas nosacījumi

Protams, ar labu reputāciju vien nebūs gana, lai varētu teikt, ka izdevīgi veikta kredītu apvienošana. Kredītņēmējam tomēr visbūtiskākais ir tas, cik finansiāli izdevīga viņam būs šāda savu kredītsaistību apvienošana vienā līgumā un maksājumā.

Tāpēc īpaša uzmanība jāpievērš tam, ar kādiem nosacījumiem potenciālais aizdevējs ir gatavs veikt apvienošanu: 

  • procentu likme; 
  • aizdevuma termiņš: 
  • ikmēneša maksājumi:
  • komisijas maksa par apvienošanu. 

Noderīgi būs arī kredītu kalkulatori, ko aizdevēji parasti ievieto savās mājaslapās. Ievadot sev aktuālos parametrus, var gūt aptuvenu priekšstatu par to, kāda skaitļos izskatīsies sadarbība ar šo kredītu apvienotāju.

Protams, jāsaprot, ka aizdevējs vienmēr grib nopelnīt, tāpēc procentu likmes nevar būt bezgalīgi zemas, tomēr atšķirības piedāvājumos var būt diezgan būtiskas. Ir vērts veltīt laiku izpētei, lai atrastu izdevīgāko piedāvājumu.

Jāizvērtē sava maksātspēja

Jāņem vērā arī tas, ka kredītu apvienošana iespējama tad, ja klientam ir pietiekama maksātspēja, jo tas ir viens no būtiskajiem faktoriem, ko pirms lēmuma pieņemšanas izvērtē potenciālais kredītu apvienotājs. Jābūt stabiliem un pietiekamiem ienākumiem. Pēc savu pamatvajadzību nosegšanas jāpaliek pietiekami daudz līdzekļiem, lai varētu veikt maksājumu, ko paredzēs sadarbības līgums.

Jāiesniedz pieteikums klātienē vai tiešsaistē

Kredītu kalkulatori un arī informācija, ko sniedz kredītu salīdzināšanas portāli, ir vispārināta un attiecas uz piedāvājumu kopumā.

Kredītu apvienotājam ir tiesības katram klientam individuāli pielāgot nosacījumus, vadoties pēc viņa situācijas. Un to varat uzzināt tikai tad, ja iesniedzat kredītu apvienošanas pieteikumu. Vairums aizdevēju ir parūpējušies, lai klienti to ērti varētu izdarīt gan tiešsaistē, gan pa tālruni, gan klātienē klientu apkalpošanas centros.

Pēc tam, kad izskatīts pieteikums, aizdevējs sagatavo konkrētu piedāvāju ar skaitļiem un termiņiem. Klientam lēmumu par sadarbību vajadzētu pieņemt ne ātrāk, kā ir izvērtēts šis individuālais piedāvājums un tā izdevīgums.

Lielāku summu apvienošana pret nekustamā īpašuma ķīlu

Ja kredītu apvienošana nepieciešama vairākiem lieliem kredītiem, tad pastāv iespēja, ka nepietiks vien ar apliecinājumu par saviem ienākumiem. Tādos gadījumos kredītu apvienošana parasti tiek veikta pret nekustamā īpašuma ķīlu.

“Latvijas Hipotēka” ir viens no pieredzējušiem nebanku aizdevējiem, kas sniedz šādu pakalpojumu. Kredītu apvienošana pret nekustamā īpašuma ķīlu, ļauj atrisināt sarežģītākas finanšu situācijas, jo iespējams rīkoties ar lielākām naudas summām. Tādā gadījumā savs nekustamais īpašums būs kā risinājums, lai vēlāk nenonāktu līdz tam, ka īpašums tiek zaudēts, jo notiek parādu piedziņa.

Uzziniet vairāk par kredītu apvienošanu pret nekustamā īpašuma ķīlu: https://latvijashipoteka.lv/kreditu-apvienosana/.

Kredītu apvienošanas process un iznākums

Pēc tam, kad pieņemts lēmums par sadarbību, kredītu apvienotājs lūdz klientam iesniegt visu informāciju par aktuālajiem kredītlīgumiem, ko nepieciešams apvienot. Aizdevums uzreiz tiek novirzīts kredītu apmaksai. Kredītlīgumi, kuriem tiek veikta apvienošana, vairs nav spēkā, līgumsaistības ir izbeigtas. Ja kredītu apvienošanas procesā klients ar aizdevēju ir vienojušies par papildu summas piešķiršanu, tad tikai šī summa dažu dienu laikā nonāk klienta bankas kontā.

Kopš kredītu apvienošanas līguma noslēgšanas brīža spēkā stājas viens jauns aizdevuma līgums ar citiem nosacījumiem un vienu ikmēneša maksājumu. Tam ir vairāki ieguvumi:

  • iespējams samazināt summu, kas ik mēnesi jānovirza kredītmaksājumiem;
  • tiek stabilizēta finanšu situācija;
  • nepieciešams mēnesī veikt tikai vienu maksājumu;
  • iespējams izvairīties no nepatīkamām situācijām: kredītu pagarināšanas, soda procentiem, parādu piedziņas utt

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

novembris 2020
P O T C P S Sv
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums