Parakstīts "Baltijas Inovāciju fonds 2" līgums, kas paredz vairāk nekā 300 miljonu eiro finansējumu Baltijas valstu MVU


...sadarbība. Starp ...
Eiropas Investīciju fonds (EIF) un trīs Baltijas valstis parakstījušas "Baltijas Inovāciju fonda 2" (BIF2) līgumu, tādējādi turpinot jau uzsākto Baltijas Inovāciju fonda (BIF) iniciatīvu.

“Baltijas Inovāciju fonda 2" apjoms būs 156 miljoni eiro. BIF2 turpmākajos piecos gados šo finansējumu ieguldīs Baltijas valstīs koncentrētajos privātā kapitāla un riska kapitāla fondos, tādējādi attīstot kapitāla ieguldījumus mazajos un vidējos uzņēmumos (MVU) un sekmējot Baltijas reģiona izaugsmi.

Trīs nacionālās attīstības finanšu institūcijas – “KredEx” (Igaunija), “Altum” (Latvija) un “Invega” (Lietuva) – katra “Baltijas Inovāciju fondā 2” ieguldīs 26 miljonus eiro, savukārt Eiropas Investīciju fonds ieguldīs vēl 78 miljonus eiro. Izvēlētajiem fondu pārvaldniekiem būs jāpiesaista finansējums no privātajiem investoriem, tādējādi nodrošinot, ka kopējā summa, kuru varēs ieguldīt Baltijas uzņēmumos, pārsniegs 300 miljonus eiro.

Pier Luigi Gilibert, Eiropas Investīciju fonda izpilddirektors: “Baltijas Inovāciju fonds ir labs piemērs, kā trīs Baltijas valstu sadarbība var būtiski ietekmēt Baltijas kapitāla tirgu. Ar BIF iniciatīvas palīdzību ir piesaistīti vairāk nekā 435 miljoni eiro, kurus varēs ieguldīt vietējos uzņēmumos. Lepojamies, ka šis kapitāls ir rosinājis vietējos pensiju fondus aktīvāk iesaistīties lokālajā ekosistēmā. Mūsu partnerības turpināšana “Baltijas Inovāciju fonds 2” ietvaros sekmēs Baltijas kapitāla tirgus attīstību un ilgtermiņa stabilitāti”.

Juris Vaskāns, ALTUM valdes loceklis: ““Baltijas inovāciju fonds 2” iniciatīva būs nozīmīgs katalizators privātā un riska kapitāla pieejamībai Baltijas valstu uzņēmumiem. BIF efektivitāti apliecina līdzšinējā BIF1 sekmīgā darbība, kurā Latvijas uzņēmumi investīcijās jau šobrīd piesaistījuši  vairāk nekā 33 miljonus eiro, būtiski pārsniedzot Latvijas šā brīža ieguldījumu pašā BIF1. Kapitāla ieguldījumu apjoms pret iekšzemes kopproduktu Baltijā šobrīd vēl ievērojami atpaliek no vidējā līmeņa Eiropā - visās trīs valstīs kopā tas veido tikai trešo daļu no Eiropas vidējā rādītāja. Tāpēc saredzam lielu BIF2 potenciālu valstī ienākošo investīciju kāpināšanai, kas Latvijā vien būs līdz pat 100 miljoniem eiro. BIF2 fokusēsies uz vēlīnākas stabilas izaugsmes uzņēmumiem, tādējādi lieliski papildinot esošos ALTUM riska kapitāla instrumentus, kas nodrošina finansējumu dažādu attīstības stadiju uzņēmumiem, sākot no jaunuzņēmumiem līdz pat izaugsmes stadijas uzņēmumiem. Būtiski, ka Eiropas Investīciju fonds kā BIF2 pārvaldnieks ir apņēmies arī veicināt Baltijas valstu riska kapitāla industrijas attīstību, sniedzot savas zināšanas un pieredzi, kas uzkrāta gandrīz 30 gadu laikā”.

“Baltijas Inovāciju fonds 2” ieguldīs EIF izvēlētajos kapitāla fondos. Katra fonda pārvaldniekam būs jāpiesaista vismaz tikpat liels privātā finansējuma apjoms no privātiem investoriem, kas divkāršos šīs iniciatīvas ieguldījuma kapitāla apjomu.

Papildu informācija

Eiropas Investīciju fonds (EIF) ietilpst Eiropas Investīciju bankas grupā. Fonda galvenais uzdevums ir atbalstīt Eiropas sīkos, mazos un vidējos uzņēmumus (MVU), palīdzot tiem piekļūt finansējumam. EIF plāno un attīsta riska un izaugsmes kapitālu, garantijas un mikrofinansēšanas instrumentus, kas ir domāti tieši šim tirgus segmentam. Tādējādi, atbalstot inovācijas, pētniecību un izstrādi, uzņēmējdarbību, izaugsmi un nodarbinātību, EIF sekmē ES mērķu izpildi šajās jomās.

KredEx” ir attīstības finanšu institūcija, kas palīdz Igaunijas uzņēmumiem attīstīties ātrāk un paplašināties uz ārzemju tirgiem drošāk, piedāvājot aizdevumus, riska kapitālu, kredītapdrošināšanu un garantijas ar valsts galvojumu. Sadarbojoties ar citiem finanšu tirgus dalībniekiem, “KredEx” nepārtraukti attīsta savus pakalpojumus, lai mainīgās ekonomiskās vides apstākļos varētu piedāvāt atbilstošas finansējuma iespējas. Papildu informāciju skatīt www.kredex.ee.

ALTUM ir Latvijas valstij piederoša kapitālsabiedrība, kas ar valsts atbalsta finanšu instrumentu palīdzību sniedz atbalstu noteiktām mērķa grupām finanšu instrumentu veidā (aizdevumi, garantijas, ieguldījumi riska kapitāla fondos, u.c.), konkrētu programmu ietvaros papildinot to arī ar nefinanšu atbalstu (konsultācijas, mentorings), kā arī realizējot citas valsts deleģētas funkcijas. 2017. gada jūnijā ALTUM saņēma starptautiskās kredītreitingu kompānijas Moody’s ilgtermiņa kredītreitingu Baa1 valsts kapitālsabiedrībai, kas apliecina ALTUM stabilo finanšu situāciju.

Invega” ir Lietuvas Republikas attīstības finanšu institūcija. “Invega” mērķis ir īstenot virkni valsts finansētu finanšu instrumentu, kā arī citus pasākumus, kuru mērķis ir atbalstīt uzņēmumus dažādos to darbības posmos, radīt un/vai saglabāt darbavietas un uzlabot MVU konkurētspēju.

MM&A | Hill+Knowlton Strategies
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

oktobris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 3031

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums