ECOFIN sanāksmē pārrunās horizontālās specifiskās rekomendācijas dalībvalstīm

No 13. līdz 14. jūnijam finanšu ministrs Jānis Reirs un Finanšu ministrijas pārstāvji piedalīsies Eirogrupas un Eiropas Savienības (ES) Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes (ECOFIN) sanāksmē Luksemburgā.

Eirogrupā plānots pārrunāt Starptautiskā Valūtas fonda IV panta pārskatu eirozonā, kā arī diskutēt par izaugsmi un nodarbinātību sociālās nevienlīdzības mazināšanas aspektā. Tāpat paredzēts diskutēt par Eirogrupas darba programmu otrajam pusgadam un Kipras pēc-programmas uzraudzības jautājumiem. Savukārt paplašinātajā Eirogrupas formātā pārrunās Ekonomikas un monetārās savienības padziļināšanas jautājumus un Eiropas stabilitātes mehānisma līguma grozījumus (tai skaitā publiskā atbalsta instrumenta ieviešanu). Dalībnieki diskutēs arī par Eiropas Finansiālās stabilitātes instrumenta saistību un prasījumu pārņemšanu, kā arī par Budžeta instrumenta eirozonas konverģencei un konkurētspējai  elementiem.

ECOFIN sanāksmē ministri pārrunās Finanšu darījumu nodokļa aktualitātes ciešākas sadarbības ietvaros, kā arī G20 sanāksmes rezultātus un informāciju par dalībvalstu horizontālo specifisko rekomendāciju ekonomikas un finanšu politikas aspektiem. Tiek atzīts, ka Eiropas ekonomika turpinās izaugsmes ceļu turpmākajos gados, taču ar lēnākiem pieauguma tempiem. Ir novērojama makroekonomisko nesabalansētību mazināšanās. Eiropas Komisijas priekšlikuma ES Padomes valstu specifiskajām rekomendācijām mērķis ir pievērst ES dalībvalstu uzmanību ekonomikas potenciāla pieauguma nepieciešamībai ar tautsaimniecības modernizācijas palīdzību un tautsaimniecības noturības stiprināšanu pret dažādiem satricinājumiem.

Tāpat plānots pieņemt zināšanai progresa ziņojumu par Banku savienību. Tas paredzēts, lai nodrošinātu nepārtrauktību, sākot darbu nākamajai prezidentūrai.

Viedokļu apmaiņa paredzēta arī par ECOFIN aspektiem stratēģiskajā dokumentā “Tīru planētu visiem! Stratēģisks Eiropas ilgtermiņa redzējums par pārticīgu, modernu, konkurētspējīgu un klimatneitrālu ekonomiku”. Tas ietver redzējumu par visu tautsaimniecības nozaru un visas sabiedrības aptverošām ekonomiskajām un sabiedrības pārveidēm, kas vajadzīgas, lai līdz 2050. gadam ES sasniegtu SEG emisiju neto nulles līmeni jeb klimatneitralitāti. Tajā uzsvērtas šādas pārejas sniegtās iespējas Eiropas pilsoņiem un ekonomikām un identificēti nākotnes izaicinājumi.

Sanāksmes noslēgumā plānots apspriest rīcības plānu, lai novērstu ienākumus nenesošos aizdevumus Eiropā. Īstenojot pasākumus četrās jomās, tiks veicināta piemērota vide bankām novērst ienākumus nenesošos aizdevumus bilancēs un samazināt turpmāku to uzkrāšanās risku. Rīcības plānā ietvertie pasākumi lielākoties ir pabeigti.

Finanšu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

marts 2020
P O T C P S Sv
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
3031     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi