Finanšu ministrs Jānis Reirs: Svarīgi nodrošināt arī turpmāku ERAB atbalstu mūsu valsts ilgtspējīgas ekonomikas...

Finanšu ministrs Jānis Reirs: Svarīgi nodrošināt arī turpmāku ERAB atbalstu mūsu valsts ilgtspējīgas ekonomikas attīstībā

Otrdien, 7. maijā, finanšu ministrs Jānis Reirs Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) pilnvarnieku valdes gada sanāksmes Sarajevā ietvaros tikās ar ERAB prezidentu Sumu Čakrabarti (Sir Suma Chakrabarti), lai pārrunātu un vienotos par jomām, kurās bankas turpmākai iesaistei būtu lielāka pievienotā vērtība. Tikšanās laikā ministrs iepazīstināja ar Latvijas valdības prioritātēm un uzsvēra bankas potenciālu līdzdarboties to īstenošanā, kā arī pauda gatavību nodrošināt no valsts puses nepieciešamo atbalstu sadarbības stiprināšanai.

“Līdz šim ERAB ir bijusi uzticams un drošs partneris Latvijai, un ir svarīgi, lai tā arī turpmāk ir sabiedrotais mūsu valsts ilgtspējīgas ekonomikas attīstībā. Īpaši redzu sadarbības potenciālu tādas jomās kā energoefektivitāte un energodrošība, infrastruktūras un pārrobežu projekti, kapitāla tirgus attīstība, kā arī Latvijas uzņēmumu konkurētspējas un eksporta kapacitātes paaugstināšana,” tikšanās laikā uzsvēra finanšu ministrs Jānis Reirs.

Ministrs atzina, ka zināšanas par ERAB piedāvātajām atbalsta iespējām un instrumentiem vienmēr nav bijušas pietiekamas Latvijā. Rezultātā ERAB potenciāls nav ticis maksimāli izmantots. Tomēr pēdējā laika ERAB aktīvā iesaiste Baltijas reģionā ļauj secināt, ka šī situācija tuvākajā laikā uzlabosies.

ERAB ir starptautiska finanšu institūcija, kuras darbības mērķis ir veicināt valstu pāreju uz atvērtu tirgus ekonomiku, vienlaikus atbalstot ilgtspējīgu un iekļaujošu izaugsmi. Uzņēmējdarbības veicināšanai ERAB nodrošina finanšu investīcijas, iesaisti kapitālā, biznesa pakalpojumus un sniedz konsultācijas reformu iniciēšanā un to īstenošanā, tādējādi sniedzot atbalstu privātajam un publiskajam sektoram arī Latvijā kā vienā no ERAB saņēmējvalstīm. ERAB akcionāri ir 67 valstis, Eiropas Savienība un Eiropas Investīciju banka.

LATVIJAS REPUBLIKAS FINANŠU MINISTRIJA
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

maijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 293031
       

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums