LTRK prezidents A.Rostovskis un ekonomikas ministrs R.Nemiro paraksta memorandu par sadarbību energoefektivitātes ...


public. foto
LTRK prezidents A.Rostovskis un ekonomikas ministrs R.Nemiro paraksta memorandu par sadarbību energoefektivitātes veicināšanas jomā

Ceturtdien, 18.aprīlī, Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Aigars Rostovskis un ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro parakstīja memorandu par sadarbību energoefektivitātes veicināšanas jomā.

Šādu memorandu tika nolemts parakstīt, jo Latvija ir izvirzījusi ambiciozus energoefektivitātes uzlabošanas mērķus, paredzot sasniegt būtisku enerģijas ietaupījumu līdz pat 2030.gadam, tādējādi nepieciešams efektīvāk pārvaldīt un izmantot pieejamos resursus, nodrošinot uzņēmumu konkurētspēju, kā arī vides un sociālās atbildības veicināšanu.

Lai to sasniegtu, uzņēmumu līdz šim īstenotie energoefektivitātes pasākumi ir devuši būtisku ieguldījumu energoefektivitātes veicināšanā, pierādot savu efektivitāti, tādējādi uzsāktais darbs jāveicina arī turpmāk. Svarīgi šajos procesos iesaistīt arī nevalstiskās organizācijas, tostarp LTRK, lai uzturētu patstāvīgu valsts un uzņēmēju dialogu un informācijas apmaiņu.

“Pēdējos gados energoefektivitāte kļuvusi ne tikai būtiska valstiskā mērogā, bet skar gandrīz ikvienu uzņēmumu, kas vēlas strādāt ilgtermiņa un domā par savu konkurētspēju. LTRK šāds memorands ir nozīmīgs, jo sekmēs gan Latvijas, gan Eiropas noteikto plānu izpildi, domājot arī par biznesa vidi un tās attīstību,” saka LTRK prezidents Aigars Rostovskis.

Memorands paredz pastiprināt un veicināt LTRK biedru centienus energoefektivitātes un konkurētspējas uzlabošanā, kā arī vērtēt iespējas sagatavot vienošanās biedrības pārstāvēto nozaru uzņēmumu grupās. Būtiski arī, ka vienošanās iekļauj sevī informācijas apmaiņu par uzņēmumu jau ieviestajiem pasākumiem, rezultātiem un labo praksi, lai kopīgi strādātu pie energoefektivitātes finansēšanas instrumentiem esošajā un turpmākajos plānošanas periodos. Memorands tāpat paredz uzturēt savstarpēju dialogu Nacionālā enerģētikas un klimata plāna, kā arī energoefektivitātes jomas tiesiskā regulējuma izstrādē un ieviešanā.

Memorands tika parakstīts foruma “Energoefektivitātes veicināšana uzņēmumos” ietvaros, kas ietilpst projektā “EUREMnext”. To finansē ES fondu programma “Apvārsnis 2020”. Aktivitātes Latvijā ietver apmācību kursa “EUREM – Energopārvaldītājs uzņēmumā” bezmaksas pilotapmācību kursa organizēšanu uzņēmumiem, kā arī “EUREM” programmas pilnveidošanu un pielāgošanu Latvijas vajadzībām.

 

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies vairāk nekā 2500 individuāli biedri un vairāk nekā 60 uzņēmēju biedrības. LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2017.gadā pārsniedza 14,8 miljardus eiro.

LTRK pārstāv savu biedru - uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, cīnoties par labāku biznesa vidi, kā sniedz praktisku atbalstu saviem biedriem, palīdzot celt uzņēmumu konkurētspēju, kā arī atrast jaunus sadarbības partnerus Latvijā un ārvalstīs.

LTRK ir pilntiesīga starptautiskā tirdzniecības un rūpniecības kameru tīklojuma - vairākus gadu simtus darbības pieredzi uzkrājušo un daudzu miljonu visas pasaules uzņēmēju apvienojošo Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru asociācijas (EUROCHAMBRES) un Starptautiskās Tirdzniecības palātas (ICC) - biedre.

Biedrība ir viena no vecākajām Latvijas nevaldības organizācijām – LTRK ir uzņēmēju balss un atbalsts jau 80.gadu!

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
282930    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums