Horvātijā parakstīts sadarbības memorands starp LIAA un Ninbo pilsētu Ķīnā

12. aprīlī, Dubrovnikā, Horvātijā, svinīgā ceremonijā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) parakstīja sadarbības memorandu ar Ninbo pašvaldību par Ķīnas-Latvijas e-komercijas centra izveidi Rīgā. Memoranda parakstīšanas ceremonija notika 9. Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu un Ķīnas (16+1) Biznesa foruma ietvaros. No LIAA puses to parakstīja tās direktors Andris Ozols, no Ninbo puses – pilsētas vicemērs Li Guaņdins (Li Guanding).

LIAA direktors Andris Ozols norāda: “Ninbo ir ļoti svarīgs Latvijas tirdzniecības partneris un Ninbo ir Centrāleiropas un Austrumeiropas produktu vārti Ķīnā pārrobežu e-komercijā; tieši tāpat Latvijas ģeogrāfiskā priekšrocība padara Rīgu par Ķīnas vārtiem uz Ziemeļeiropu un tuvākajām valstīm.”

Ninbo pilsēta ir gatava kopā ar LIAA atbalstīt uzņēmumus, lai izveidotu pārrobežu e-komercijas koncepciju un nodrošinātu Centrāleiropas un Austrumeiropas partnervalstīm progresīvas pārrobežu e-komercijas platformu, kā arī uzlabotu e-komercijas vispārējo līmeni Centrālajā un Austrumeiropā. Ninbo pilsēta plāno pēc iespējas ātrāk piesaistīt uzņēmumus muitas noliktavas izveidei Latvijā, lai palīdzētu Ķīnas e-komercijas uzņēmumiem pārdot preces Eiropā caur Rīgu. Vienlaikus ceram, ka Ninbo pilsēta piesaistīs uzņēmumus pastāvīgas Ķīnas, Centrāleiropas un Austrumeiropas preču izstāžu zāles izveidei Rīgā. Sadarbībā ar Latvijas valdību un uzņēmumiem Latvija kļūtu par divvirzienu produktu izplatīšanas centru.

Ķīnas (Ninbo) - Latvijas e-komercijas centra attīstība ir svarīgs papildinājums Ķīnas un Latvijas vispārējai tirdzniecībai, piedāvājot jaunas attīstības iespējas. LIAA apņemas veicināt pārrobežu e-komercijas centra projekta attīstību, pamatojoties uz abu pušu parakstīto memorandu, kā arī atbalstīt Latvijas pozīciju Centrālās un Austrumeiropas transporta mezglā. Vienlaikus LIAA ir ieinteresēta sadarboties ar Ninbo, lai būtu iespēja uzlabot vietējā lietu interneta līmeni, kā arī lai atvieglotu divvirzienu kravu darījumus.

 

LIAA Sabiedrisko attiecību nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

decembris 2019
P O T C P S Sv
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 171819202122
23242526272829
3031     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli