Neformālajā ECOFIN sanāksmē diskutēs par nākamā darba cikla prioritātēm

No 5. līdz 6. aprīlim finanšu ministrs Jānis Reirs un Finanšu ministrijas pārstāvji piedalīsies Eirogrupas un neformālajā Eiropas Savienības (ES) Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes (ECOFIN) sanāksmē, kas notiks Bukarestē, Rumānijā.

Eirogrupā plānots pārrunāt Banku savienības – eirozonas aspektus, gatavoties starptautiskajām sanāksmēm, pārrunājot inflācijas un valūtas maiņas kursa attīstību, kā arī diskutēt par citiem aktuāliem ekonomikas un finanšu jautājumiem. Darba kārtībā iekļauta arī viedokļu apmaiņa ar Eiropas Parlamenta Ekonomikas un Monetārās jautājumu komitejas (ECON) vadītāju, ieskicējot ES ekonomikas ilgtspējas veicinošos politikas virzienus nākamajam Eiropas Parlamenta sasaukumam, kā arī ieteikumus ciešākai starpinstitūciju sadarbībai, informācijas apmaiņai un dialogam.

Paplašinātās Eirogrupas laikā plānots pārrunāt Budžeta instrumenta eirozonas konverģencei un konkurētspējai elementus, pievēršoties pārvaldības aspektiem. Eiropas Komisija ierosina eirozonas valstu stratēģisko vadību realizēt jau eksistējošā Eiropas Semestra procesā, atsevišķi identificējot prioritārās jomas, kurās reformas un investīcijas ir būtiskas eirozonas konkurētspējai un konverģencei. Turpinot Ekonomikas un monetārās savienības (EMU) padziļināšanas procesu, paredzēta viedokļu apmaiņa arī par Eiropas noguldījumu apdrošināšanas sistēmas (EDIS) ceļa karti.

Neformālo ECOFIN sanāksmi plānots sākt ar diskusijām par Daudzgadu finanšu shēmas (MFF) aspektiem. Dalībvalstu ministri tiks aicināti apmainīties viedokļiem par ekonomikas politikas koordinēšanu un tās sasaisti ar ES finansējumu, kā arī par Eiropas Komisijas piedāvātajiem jaunajiem pašu resursiem un citām iespējām ES budžeta ieņēmumu avotu dažādošanai.

Sanāksmes turpinājumā ministri pārrunās nākamā institucionālā cikla prioritātes un tālāko rīcību Kapitāla tirgu savienības (CMU) kontekstā. Kā iespējamās ECOFIN prioritātes identificētas atbildīgas fiskālās un ekonomiskās politikas īstenošana un EMU stiprināšana, īpašu uzmanību pievēršot Banku savienības un Kapitāla tirgu savienības izveides pabeigšanai, kā arī ar naudas atmazgāšanas problemātiku saistīto jautājumu risināšanai un eiro starptautiskās lomas stiprināšanai.  

Otro sanāksmes dienu paredzēts veltīt diskusijām par darba ņēmēju pārvietošanos ES un tās ietekmi uz publiskajām finansēm, par galvenajiem migrācijas cēloņiem, izaicinājumiem un to, vai tā ir vienlīdz liela problēma visās valstīs. Noslēgumā sanāksmes dalībnieki pārrunās gatavošanos G20 un Starptautiskā valūtas fonda pavasara sanāksmēm šā gada aprīlī.

LATVIJAS REPUBLIKAS FINANŠU MINISTRIJA
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 2324252627
282930    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums