Pēc Ģirģena rīkojuma Robežsardze informē par pasākumiem koronavīrusa izplatības ierobežošanai

Pēc iekšlietu ministra Sanda Ģirģena izdotā rīkojuma pagājušās nedēļas sākumā īstenot pasākumus Uhaņas koronavīrusa izplatības ierobežošanai un par tiem informēt iekšlietu ministriju, šodien, 3. februārī tika saņemts informatīvais ziņojums no Valsts robežsardzes par līdz šim paveikto.

Mums ir būtiski īstenot visus iespējamos pasākumus, lai rūpētos par Latvijas iedzīvotāju drošību un veselību. Latvijā līdz šim nav reģistrēts neviens Uhaņas koronavīrusa gadījums, taču lai statistiku saglabātu līdzšinējā līmenī, īpaša uzmanība jāvērš valsts robežpunktos strādājošo instruēšanai un informatīvo materiālu izvietošanai,” pauž iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens.

2020.gada 17.janvārī Valsts robežsardze no Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (turpmāk - NMPD) saņēma informāciju par koronovīrusa izraisītās pneimonijas uzliesmojumu Ķīnā, kā arī pirmajiem izplatīšanās gadījumiem ceļotājiem no Taizemes un Japānas. Atbilstoši 2017.gada 29.decembra Valsts robežsardzes un NMPD starpresoru vienošanās Nr.8 “Par Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un Valsts robežsardzes sadarbību” (turpmāk - Vienošanās) prasībām, VRS OVP Nacionālais koordinācijas centrs nodrošināja nekavējošu informācijas izplatīšanu visām VRS struktūrvienībām, kas nodrošina robežpārbaudes.

Valsts robežsardzes amatpersonu rīcība gadījumos, kad tiek konstatēta persona ar pazīmēm, kuras norāda uz varbūtēju saslimšanu ar bīstamu infekcijas slimību, ir noteikta Vienošanās. Tādējādi darbības algoritms gadījumos, kad tiek konstatēta persona ar pazīmēm, kas liecina par iespējamu bīstamu infekcijas slimību, visām Valsts robežsardzes amatpersonām ir saprotams. Tika nodrošināta atkārtota Valsts robežsardzes amatpersonu instruktāža. Lai nodrošinātu iespējamo risku savlaicīgu konstatēšanu, Valsts robežsardzes amatpersonām tika uzdots nodrošināt padziļinātu ārējo robežu šķērsojošo personu intervēšanu attiecībā uz ceļošanas maršrutiem pēdējā laikā un ceļošanas dokumentu pārbaudi, ar mērķi konstatēt tajos citu valstu veiktās atzīmes, kas apliecinātu personas ceļošanu uz/no koronavīrusa skartajām teritorijām.

Ņemot vērā, ka lidostā “Rīga” ir visintensīvākā pasažieru plūsma, sadarbībā ar VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga” tika panākta vienošanās par elektronisku baneru izveidošanu un nekavējošu uzstādīšanu lidostā “Rīga”. 01.02.2020. šādi elektroniskie baneri jau uzsāka darboties (skat. attēlus).

2020.gada 2.februārī Veselības ministrijā norisinājās starpinstitūciju ārkārtas sanāksme, kuras laikā Valsts robežsardze informēja par paveikto attiecībā uz kompensējošiem pasākumiem koronavīrusa izplatības ierobežošanai. Sanāksmes rezultātā tiks pieņemts lēmums par papildus veicamajiem pasākumiem attiecībā uz koronavīrusa izplatīšanos ierobežošanu. Saskaņā ar pieņemtajiem lēmumiem, Valsts robežsardzei:

  1. pie robežpārbaudes kabīnēm (paviljoniem) ir jānodrošina informācijas pieejamību ar rekomendācijām personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā apmeklēja Ķīnu;

  2. jānodrošina anketas “Aptaujas anketa personām, kuras atgriezušās no jaunā koronavīrusa 2019-nCoV infekcijas skartās teritorijas” izsniegšanu aizpildīšanai personām, kuras pēdējā laikā ir apmeklējušas koronavīrusa skartās teritorijas, to elektronisku nosūtīšanu Slimību profilakses un kontroles centram.

Valsts robežsardzes turpmākās darbības būs atkarīgas no valsts mērogā pieņemtajiem lēmumiem koronavīrusa ierobežošanai.

Iekšlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

oktobris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums