Edgars Rinkēvičs piedalīsies EDSO Ministru padomes sanāksmē Bratislavā


foto; Ārlietu ministrija
2019. gada 5. decembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Bratislavā piedalīsies Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) 26. Ministru padomes sanāksmē, ko organizē EDSO prezidējošā valsts Slovākija.

Sanāksmē paredzēta viedokļu apmaiņa par konfliktu Ukrainā, saistību ievērošanu un noteikumos balstītas Eiropas drošības kārtības atjaunošanu. Tāpat plānots apspriest drošības, militāri politiskos, cilvēktiesību un pamatbrīvību, ekonomiskās un vides sadarbības jautājumus EDSO reģionā.

Konflikts Ukrainā un Krievijas īstenotā Krimas nelikumīgā aneksija joprojām ir būtisks izaicinājums Eiropas drošībai. E. Rinkēvičs ministru diskusijās uzsvērs EDSO būtisko lomu Ukrainas krīzes ilgtermiņa risinājumiem un aicinās neaizmirst arī pārējos ieilgušos konfliktus EDSO. Ministrs norādīs uz EDSO pamatprincipu un vērtību ievērošanas nepieciešamību, kā arī uz savstarpējās uzticēšanās veidošanu un risku mazināšanu EDSO reģionā.

E. Rinkēvičam paredzētas divpusējās tikšanās ar Baltkrievijas, Moldovas un Ziemeļmaķedonijas ārlietu ministriem.

Informācijai

EDSO Ministru padome ir organizācijas galvenā lēmējinstitūcija un izpildinstitūcija. Ministru padomes sanāksmes notiek ik gadu, un 57 EDSO dalībvalstu ministriem tās ļauj pārskatīt un novērtēt organizācijas darbību iepriekšējā gada laikā, kā arī sniedz iespēju uzzināt dalībvalstu nacionālās nostājas drošības un sadarbības jautājumos. Iepriekšējā EDSO Ministru padomes sanāksme norisinājās 2018. gadā Milānā Itālijas vadībā. Nākamgad EDSO prezidējošā valsts būs Albānija.

 

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

februāris 2020
P O T C P S Sv
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 1920212223
242526272829

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli