Valsts prezidents: Latvija novērtē Kirgizstānas centienus veidot ciešākas attiecības


foto;Valsts prezidenta kanceleja
Valsts prezidents Egils Levits šodien Rīgas pilī tikās ar Kirgizstānas parlamenta priekšsēdētāju Dastanbeku Džumabekovu (Dastanbek Dzhumabekov), kurš oficiālā vizītē apmeklē Latviju. Valsts prezidents sarunā uzsvēra, ka šī vizīte ir Kirgizstānas valsts apliecinājums, ka tā vēlas veidot ciešākas attiecības ar Latviju un Eiropas Savienību kopumā.

D. Džumabekovs, piekrītot prezidenta sacītajam, atzīmēja, ka Kirgizstāna vēlas paplašināt sadarbību ar Latviju dažādās sfērās – ekonomisko un tirdzniecisko attiecību jomā, abu valstu parlamentu attiecību veidošanā, e-pārvaldes pieredzes pārņemšanā. Kirgizstānas parlamenta priekšsēdētājs ielūdza E. Levitu apmeklēt Centrālāzijas un Eiropas Savienības biznesa samitu, kas nākamgad plānots Biškekā.

Kirgizstānas puse sarunā izrādīja lielu interesi par Latvijas pieredzi parlamentārās demokrātijas stiprināšanā. Tika uzsvērts, ka Kirgizstāna, kas tagad ir kļuvusi par vienu no parlamentārajām republikām Centrālāzijā, vēlas veikt reformas, kas vērstas uz demokrātijas un likuma varas stiprināšanu, un vēlas pārņemt Latvijas pieredzi.

E. Levits atzīmēja, ka ir iepazinies ar 2010. gada Kirgizstānas konstitūciju un novērtē Kirgizstānas centienus demokrātisko sistēmu stiprināšanā. Pēc Valsts prezidenta sacītā, likuma varas nostiprināšana ir svarīgs nākamais solis, kas veicina sekmīgu ikvienas demokrātiskas valsts attīstību.

Valsts prezidenta kanceleja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

oktobris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 293031

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums