Rīgas domes priekšsēdētājs ar Gruzijas vēstnieci Latvijā pārrunā kultūras un tūrisma jautājumus


foto;riga.lv
Otrdien, 15. oktobrī, Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs tikās ar Gruzijas vēstnieci Latvijā Teu Maisuradzi (Tea Maisuradze).

T.Maisuradze apsveica mēru ar stāšanos amatā un pauda gandarījumu par līdzšinējām Latvijas un Gruzijas attiecībām, kā arī pateicās par izrādīto atbalstu dažādu projektu īstenošanā. „Ar Rīgu mums ir īpašas attiecības. Latvija un Baltijas reģions kopumā ir ļoti nozīmīgs sadarbības partneris. Mums ir kopīga vēsture un pieredze, kas ļauj labāk izprast norises un veicināt savstarpējo sadarbību un attīstību,” pauda vēstniece.


foto;riga.lv

Abas puses pārrunāja dažādas jomas, kurās notiek sadarbība, īpaši atzīmējot kultūras un tūrisma jomas, kā arī integrācijas jautājumus un ostu attīstību.

Patlaban aktuālākais projekts Rīgā ir Tbilisi skvēra izveide, kas atradīsies Brīvības ielas un Ropažu ielas krustojumā (iepretim tirdzniecības centram „Alfa”). Plānotā skvēra teritorijā 2017. gadā Tbilisi mēra vietnieks Iraklijs Lekvinadze, Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs un Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko iestādīja draudzības simbolus – dižskābardi un vīnogulājus. Tostarp šā gada septembrī ieradās ainavu arhitekti no Tbilisi, lai apskatītu un novērtētu skvēra atrašanās vietu. Vēstniece norādīja, ka līdz gada beigām Tbilisi puse atsūtīs skices, lai 2020. gadā varētu sākt sarunas par to, kā un cik lielā mērā abas pilsētas var iesaistīties skvēra labiekārtošanā.

Kā vēl vienu sadarbības projektu, Rīgas domes priekšsēdētājs ierosināja pieredzes apmaiņu monumentālajā glezniecībā. „Ir ļoti būtiski veidot attiecības dažādos kultūras projektos. Tāpēc ierosinu savstarpējo pieredzes apmaiņu. Latvijas mākslinieki varētu apgleznot kādu no pašvaldības ēkām Tbilisi, savukārt Gruzijas mākslinieki kādu ēku pie mums Rīgā. Tā būtu ļoti laba sadarbība, kā arī iespēja pilsētvidē izpausties jaunajiem māksliniekiem,” uzsvēra Burovs.

Tāpat tika diskutēts par tūrisma attīstību, tika panākta vienošanās par Gruzijas izstādes veidošanu, lai veicinātu savstarpēju tūristu apmaiņu. Vēstniece arī informēja, ka salīdzinājumā ar pagājušo gadu, 2019. gada sākumā latviešu tūristu skaits Gruzijā ir audzis par 35 %.

2017. gada aprīlī tika parakstīta Vienošanās par sadarbību starp Rīgu un Tbilisi. Tā paredz pieredzes apmaiņu starp pilsētām dažādās vispārējās jomās, kā arī specifiskās, piemēram, satiksmes infrastruktūras jomā, izglītības iestāžu un to teritoriju, publisko parku labiekārtošanas jautājumos, kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā, loģistikas pakalpojumos, veselības tūrismā u.c.

 

 

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

oktobris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 293031

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums