Valsts prezidents Ļubļanā tiekas ar Slovēnijas prezidentu


foto;Valsts prezidenta kanceleja
Trešdien, 2019. gada 5. jūnijā, Valsts prezidents Raimonds Vējonis tikās ar Slovēnijas prezidentu Borutu Pahoru (H.E. Borut Pahor) viņa rezidencē Ļubļanā. Tikšanās mērķis bija pārrunāt iespējas stiprināt valstu divpusējās attiecības, sadarbību Eiropas Savienībā, NATO un starptautiskajās organizācijās, kā arī reģionālo sadarbību Trīs jūru iniciatīvas ietvaros.

Tikšanās laikā Valsts prezidents atzīmēja, ka Latvija augstu novērtē Slovēnijas dalību NATO paplašinātajā kaujas grupā Latvijā, stiprinot gan Latvijas, gan visa reģiona drošību. 

“Mēs saredzam labas iespējas paplašināt gan politisko dialogu, gan ekonomiskās attiecības starp Latviju un Slovēniju, īpaši attiecībā uz augstas pievienotas vērtības produktu ražošanu,” pēc tikšanās norādīja Valsts prezidents.

Tāpat Raimonds Vējonis atzīmēja, ka Latvija un Slovēnija iestājas par vienotu un solidāru Eiropu, un ceram, ka institucionālās pārejas process Eiropas Savienībā nekavēs nozīmīgu ES lēmumu pieņemšanu, īpaši darbu pie jaunā ES daudzgadu budžeta.

Dienas noslēgumā Raimonds Vējonis piedalīsies Slovēnijas prezidenta Boruta Pahora sniegtās vakariņās. Savukārt, ceturtdien, 6. jūnijā, Valsts prezidents Raimonds Vējonis Slovēnijas pilsētā Brdo piedalīsies Trīs jūru iniciatīvas samitā, lai paustu politisko atbalstu starpvalstu un reģionālu projektu īstenošanai, un tādējādi dotu ieguldījumu vienotas, drošas un konkurētspējīgas Eiropas veidošanā.

No 2019. gada 4. līdz 6. jūnijam Valsts prezidents Raimonds Vējonis darba vizītē apmeklē Slovēnijas Republiku.

Valsts prezidenta kanceleja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

oktobris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums