Valsts prezidents Raimonds Vējonis piedalās starptautiskā klimata samitā Vīnē


foto;Valsts prezidenta kanceleja
Otrdien, 2019. gada 28. maijā, Valsts prezidents Raimonds Vējonis piedalījās starptautiskā klimata samitā "R20 Austrian World Summit". Samita mērķis ir meklēt risinājumus un dalīties labajā pieredzē, pārvarot klimata pārmaiņu radītos izaicinājumus.

Samita dalībnieki bija vienisprātis, ka pašreizējie starptautiskās sabiedrības īstenotie pasākumi nav pietiekami, lai sasniegtu ilgtermiņa mērķus, kas noteikti Parīzes nolīgumā. Vēl ir daudz darāmā – un rīcībai ir jābūt kopīgai, ātrai un izlēmīgai. Pasaules sabiedrībai un valstu valdībām ir pienākums rīkoties, lai apturētu klimata pārmaiņas, kā arī pielāgoties klimata pārmaiņu izraisītajai nelabvēlīgajai ietekmei.

Tāpat starptautiskā klimata samitā Vīnē dalībvalstis aicināja valstis jau rudenī – Apvienoto Nāciju Organizācijas ģenerālsekretāra augstākā līmeņa sanāksmē klimata jomā – iepazīstināt ar konkrētiem pasākumiem un iniciatīvām, lai būtiski samazinātu SEG emisijas un sasniegtu ES klimatneitralitāti līdz 2050. gadam. Vienlīdz būtiski, lai finanšu investīcijas sekmētu Parīzes nolīguma ilgtermiņa mērķu sasniegšanu, palielinātu investīcijas energoefektivitātes un atjaunojamo enerģijas jomās un samazinātu investīcijas ekonomikā, kas balstās uz fosilo kurināmo.

Valsts prezidents samita laikā pauda pārliecību, ka efektīvi pasākumi cīņai pret klimata pārmaiņām ir ne tikai vajadzīgi paši par sevi, bet tie arī radīs papildu ieguvumus un jaunas iespējas mūsu ekonomikām un sabiedrībai. “Tikai tad, ja jau šodien rīkosimies kopīgi, izlēmīgi un ātri, mēs varēsim apturētu globālo klimata krīzi un nodrošināt mūsu planētas pastāvēšanu nākotnē,” norādīja Valsts prezidents.

Starptautiskā klimata samita “R20 Austrian World Summit” laikā Valsts prezidents Raimonds Vējonis piedalījās darba sesijas “Rising Ambition for Climate Action” pirmajā diskusiju panelī. Samitā piedalījās arī ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs, bijušais ASV Kalifonijas gubernators Arnolds Švarcenegers, Ungārijas prezidents Jānošs Āders, klimata aktīviste Grēta Tūnberga, Pasaules Bankas pārstāvji un citi augsta līmeņa starptautisku organizāciju, valdību un nevalstisku organizāciju pārstāvji.

Valsts prezidenta kanceleja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21222324252627
282930    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums