PRASĪBAS IESNIEGT AMATPERSONU DEKLARĀCIJAS IR JĀPAPLAŠINA NEVIS JĀSAŠAURINA

2019. gada 28. maijā Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā skatīs likumprojektu "Grozījumi likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā"". Grozījumi paredz samazināt amatpersonu loku, kam ir pienākums iesniegt ienākumu deklarācijas, un noteikt tikai piecu gadu deklarāciju publiskās pieejamības termiņu.

Delna nosūtījusi vēstuli Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, brīdinot, ka grozījumi nesamērīgi ierobežos atklātību un iespējas uzraudzīt valsts amatpersonu darbību un tādējādi novērst korupcijas riskus. Delnas ieskatā Likumprojekta nepieciešamība nav pietiekami pamatota no sabiedrības interešu viedokļa. Jebkuras izmaiņas normatīvajā aktā, kas samazina atklātību par amatpersonu ienākumiem, ir īpaši jāpamato un jāskaidro. Tāpēc Delna aicina Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisiju neatbalstīt Likumprojektu un nodrošināt, ka tiek saglabāts un veicināts augsts atklātības un informācijas pieejamības līmenis par amatpersonu ienākumiem un interesēm.

Papildus Delna aicina Saeimu nodrošināt, lai praksē tiktu veikta sistemātiska, padziļināta un neatkarīga amatpersonu iesniegto deklarāciju patiesuma pārbaude, kā tas rekomendēts Eiropas Padomes Pretkorupcijas starpvalstu grupas (GRECO) piektajā ziņojumā un noteikts likumā.

Vairāk informācijas: https://delna.lv/lv/2019/05/27/prasibas-iesniegt-amatpersonu-deklaracijas-ir-japlaplasina-nevis-jasasaurina/

 

Sabiedrība par atklātību – Delna
Transparency International Latvia
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

augusts 2020
P O T C P S Sv
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 1213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums