Rīgas pašvaldība noslēdz līgumus par remontdarbu līdzfinansēšanu 38 dzīvojamās mājās


public. foto
Otrdien, 23. aprīlī, Rīgas domes sēžu zālē svinīgi tika noslēgti līgumi ar 38 dzīvojamo māju pārstāvjiem par pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu dažādiem ēku remontdarbiem - gan iekšdarbiem, gan fasāžu un jumtu atjaunošanai.

Kopējā remontu summa šīm ēkām plānota 926 000 eiro, no kuras pusi jeb 463 000 eiro segs pašvaldības līdzfinansējums.

„Mūsu galvenais uzdevums ir būt noderīgiem jums un darīt visu, lai uzlabotu jūsu dzīves apstākļus. Esmu pateicīgs visiem, kas ir gatavi strādāt kopā, padarīt vidi skaistāku un radīt īstu māju sajūtu,” svinīgajā pasākumā uzsvēra Rīgas domes līdzfinansējuma piešķiršanas komisijas priekšsēdētājs Aleksejs Rosļikovs.

A. Rosļikovs arī darīja zināmu, ka ir iecerēts izveidot sabiedrisku padomi, kurā darbotos arī līdzfinansējumu saņēmušo ēku pārstāvji, lai izvērtētu līdzfinansējuma piešķiršanas programmas realizācijas gaitu un izteiktu priekšlikumus iespējamiem uzlabojumiem.

„Mūsu uzdevums ir padarīt šo programmu ilgtspējīgu un neatkarīgu no politiķu lēmumiem. Tāpat mums ir plāns to nākotnē arī paplašināt, piešķirot pašvaldības līdzfinansējumu arī iekšpagalmu sakārtošanai – zaļās zonas, bērnu rotaļu laukumu un autostāvvietu izbūvei,” norādīja komisijas priekšsēdētājs.

Kā vēstīts, pagājušajā gadā tika apstiprināta jauna programma, kas paredz sniegt pašvaldības finansiālu atbalstu dzīvokļu īpašnieku biedrībām ne tikai energoauditu veikšanai, bet arī daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas tehniskās paraugdokumentācijas izstrādei. Līdzfinansējumu 50 % apmērā var saņemt arī energoefektivitātes pasākumiem un dzīvojamās mājas atjaunošanas darbiem. Tika izveidota komisija, kas izvērtē iesniegtos priekšlikumus un lemj par līdzfinansējuma piešķiršanu.

Jaunā programma jau guvusi lielu dzīvokļu īpašnieku biedrību ievērību, jo kopš pagājušā gada vairāku simtu māju iedzīvotāji ir interesējušies par nepieciešamajiem dokumentiem. 2018. gadā komisija atbalstīja līdzfinansējuma piešķiršanu 48 projektiem.

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

augusts 2020
P O T C P S Sv
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13141516
17181920212223
24252627282930
31      

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums