Edgars Rinkēvičs: Latvija un Igaunija ir cieši partneri un stratēģiskie sabiedrotie ar aktīvu politisko un ekonomisko ..


foto; Ārlietu ministrija
Edgars Rinkēvičs: Latvija un Igaunija ir cieši partneri un stratēģiskie sabiedrotie ar aktīvu politisko un ekonomisko dialogu

2019. gada 10. aprīlī Tallinā valsts vizītes laikā notika ārlietu ministra Edgara Rinkēviča tikšanās ar Igaunijas Republikas ārlietu ministru Svenu Mikseru (Sven Mikser). Ministri pārrunāja abu valstu divpusējo un reģionālo sadarbību, tostarp politisko dialogu, ekonomiskās attiecības un sadarbību starptautiskajās organizācijās.

Tikšanās laikā ar Igaunijas ārlietu ministru E. Rinkēvičs pauda pārliecību, ka Latvija un Igaunija ir cieši partneri un stratēģiskie sabiedrotie ar aktīvu politisko un ekonomisko dialogu.

Puses arī pārrunāja reģionālās sadarbības projektus un apmainījās viedokļiem, kas skar abu valstu interešu aizstāvību Eiropas Savienībā (ES), īpaši attiecībā uz ES daudzgadu budžetu 2021.–2027. gadam un breksitu.

Tāpat amatpersonas pārrunāja Baltijas un Ziemeļvalstu sadarbību (NB8) un Latvijas prezidentūru Baltijas jūras valstu padomē (BJVP).

Informācijai

Svens Miksers (Sven Mikser) ir Igaunijas Republikas ārlietu ministrs kopš 2016. gada 23. novembra. S.Miksers dzimis 1973. gadā Tartu. Tartu Universitātē ieguvis bakalaura grādu angļu valodā un literatūrā. Iepriekš divas reizes ieņēmis arī aizsardzības ministra amatu (2014–2015, 2002–2003). Igaunijas parlamentā kopš 1999. gada. Pārstāv Sociāldemokrātisko partiju. Bijis Ārlietu komitejas priekšsēdētājs, Sociāldemokrātiskās partijas frakcijas priekšsēdētājs, Nacionālās aizsardzības komitejas priekšsēdētājs.

http://www. Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums