Finanšu ministrs un ASV vēstnieces vietnieks vienisprātis par finanšu sektora reformu nozīmi


foto;fm.gov.lv
Piektdien, 29. martā, finanšu ministrs Jānis Reirs tikās ar ASV vēstnieces Latvijā vietnieku Polu Polītisu (Paul Poletes), lai pārrunātu valstu sadarbību un aktualitātes finanšu nozarē. Ministrs un vēstnieces vietnieks bija vienisprātis par finanšu sektora stabilitātes nozīmi kā Latvijā, tā starptautiskā mērogā.

“Efektīva finanšu sektora reforma un kontroles sistēmas sakārtošana ir būtiska Latvijas valdības prioritāte. Mūsu mērķis ir rūpēties, lai finanšu sektors būtu stabils un drošs, tādējādi nodrošinot ikviena iedzīvotāja un uzņēmuma labklājību nākotnē. ASV ir nozīmīgs stratēģiskais partneris, un šodienas tikšanās vēlreiz apliecināja mūsu valstu ciešo sadarbību un to, ka stabila finanšu sistēma ir vērtība tālākai tautsaimniecības izaugsmei un investīciju piesaistei,” pēc tikšanās sacīja ministrs Jānis Reirs.

Tikšanās laikā ministrs ASV vēstnieces vietnieku iepazīstināja ar valdības apņemšanos veikt finanšu sektora “kapitālo remontu”. Sarunā ministrs vēlreiz uzsvēra, ka Latvijas finanšu sektors nav atrauts no starptautiskajām norisēm, tāpēc mēs turpinām nepieciešamās reformas atbildīgo kontroles iestāžu funkciju, pilnvaru un atbildības pilnveidošanai, kā arī aizdomīgu darījumu iespējamības izslēgšanai. Ministrs apliecināja, ka mērķis ir labi uzraudzīts un kontrolēts finanšu un kapitāla tirgus, kas darbojas visas sabiedrības interesēs.

Ņemot vērā Valdības rīcības plānā paredzēto veikt pasākumus, lai stiprinātu Latvijas spējas cīnīties ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un terorisma finansēšanu, kā arī pilnveidot kredītiestāžu likvidācijas regulējumu, Ministru kabinetā jau ir apstiprināti grozījumi Finanšu un kapitāla tirgus komisijas likumā un Kredītiestāžu likumā, kas paredz nozīmīgas pārmaiņas finanšu sektoru uzraugošajās iestādēs. Būtiski, lai šīs iniciatīvas tiktu atbalstītas arī Saeimā.

Būtiski uzsvērt, ka Latvija jau pirms termiņa ir pārņēmusi virkni prasību, kas ietvertas AMLD5 direktīvā un esam apņēmušies nodrošināt pilnīgu direktīvas ieviešanu pirms noteiktā obligātā ieviešanas termiņa. Ar to tiks noteiktas skaidrākas klienta izpētes prasības sadarbībai ar augsta riska trešajām valstīm un  prasības, kas piemērojamas, veicot padziļināto klienta izpēti.

Foto no tikšanās

FINANŠU MINISTRIJA
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2019
P O T C P S Sv
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 1819202122
23242526272829
30      

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli