Valsts prezidents Raimonds Vējonis tiekas ar Horvātijas prezidenti Kolindu Grabaru-Kitaroviču


foto;Valsts prezidenta kanceleja
Ceturtdien, 2019. gada 28. martā, Valsts prezidents Raimonds Vējonis oficiālās vizītes laikā Horvātijas Republikā tikās ar Horvātijas prezidenti Kolindu Grabaru-Kitaroviču.

Tikšanās laikā amatpersonas pārrunāja plašu jautājumu loku, īpašu uzmanību veltot jautājumiem par ciešāku sadarbību divpusējā un reģionālā līmenī, Eiropas Savienības (ES) dienaskārtības aktualitātēm un drošību Eiropā.

Pēc tikšanās Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzsvēra: “Latviju un Horvātiju saista aktīva sadarbība Eiropas Savienībā un NATO, kas balstīta uz vienotām vērtībām. Mēs iestājamies par vienotu, drošu un labklājīgu Eiropu.”

Latvijas interesēs ir ES paplašināšanās Rietumbalkānu reģionā, jo tā veicina pozitīvas pārmaiņas un ir stabilas, vienotas Eiropas garants. Latvija iestājas par skaidru, uz individuālu pieeju un kritēriju izpildi balstītu ES integrācijas procesu. Vienlaikus Latvija aktīvi iestājas par ciešāku ES sadarbību ar Austrumu partnerības valstīm – Ukrainu, Gruziju un Moldovu.

Valsts prezidents norādīja, ka šī gada maijā Latvijā atzīmēsim 15 gadus kopš mūsu valsts iestāšanās ES. Tā ir lieliska iespēja novērtēt ES sniegtos ieguvumus un diskutēt par jautājumiem, kuri mums vēl ir jārisina. ES pilsoņu brīva pārvietošanās un vienota valūta ir vieni no būtiskākajiem mūsu pilsoņu ieguvumiem, iestājoties ES, tāpēc Latvija atbalsta Horvātiju tās ceļā uz pievienošanos eirozonai un Šengenas zonai.

“Šis gads būs nozīmīgs arī NATO, jo svinēsim alianses 70 gadu pastāvēšanas gadadienu, Latvijas 15 gadu gadadienu un Horvātijas 10 gadu gadadienu, kopš mūsu valstis ir NATO dalībvalstis.  Latvija atzinīgi novērtē Horvātijas ieguldījumu Baltijas reģiona drošības stiprināšanā, izvietojot savus karavīrus Polijā NATO paplašinātās kaujas grupas sastāvā,” norādīja Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents norādīja, ka Latvija ir ieinteresēta stiprināt valstu politisko dialogu un attīstīt sadarbību kultūras un ekonomikas jomās. Tā kā Horvātija aktīvi gatavojas  ES Padomes prezidentūrai 2020.gadā, Valsts prezidents apliecināja Latvijas gatavību dalīties savā ES Padomes prezidentūras pieredzē.

Oficiālās vizītes laikā Valsts prezidents Zagrebā tiksies arī ar parlamenta priekšsēdētāju Gordanu Jandrokoviču (Gordan Jandroković) un premjerministru Andreju Plenkoviču (Andrej Plenković).  Valsts prezidents svinīgā ceremonijā noliks vainagu kara upuru piemiņas memoriālā “Voice of Croatian Victims – Wall of Pain”. Savukārt pēcpusdienā Raimonds Vējonis apmeklēs Zagrebas Nacionālo un universitātes bibliotēku, kur atklās Latvijas simtgadei veltītu izstādi “Latvijas gadsimts”.

Oficiālās vizītes noslēgumā Valsts prezidents Raimonds Vējonis piedalīsies Horvātijas prezidentes Kolindas Grabaras-Kitarovičas rīkotajās oficiālajās vakariņās par godu Valsts prezidenta vizītei Horvātijā.

Valsts prezidenta kanceleja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

maijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 293031
       

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums