Valsts prezidents tiekas ar satiksmes, veselības un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriem


foto;Valsts prezidenta kanceleja
Ceturtdien, 2019. gada 21. martā, Valsts prezidents Raimonds Vējonis Rīgas pilī tikās ar satiksmes ministru Tāli Linkaitu, veselības ministri Ilzi Viņķeli un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juris Pūci.

“Ikvienam Latvijas iedzīvotājam jābūt pieejamiem kvalitatīviem valsts un pašvaldības sniegtajiem pakalpojumus. Ekonomiski attīstītas pašvaldības, kas spēj saviem iedzīvotājiem sniegt visus nepieciešamos publiskos pakalpojumus, un koordinēts sabiedriskā transporta tīkls, kas nodrošina iedzīvotāju mobilitāti, ir būtiski aspekti šī mērķa sasniegšanai,” pēc tikšanās ar ministriem atzīmēja Valsts prezidents.

Valsts prezidents atzina, ka administratīvi teritoriālās sistēmas pilnveidošana ir pamats, lai šo mērķi sasniegtu. Tomēr rezultātus varēs sasniegt tikai tad, ja būs cieša sadarbība starp visām atbildīgajām ministrijām, īpaši – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības, Izglītības un zinātnes, Veselības un Satiksmes ministrijām.

Tikšanās laikā ar Valsts prezidentu satiksmes ministrs Tālis Linkaits, iepazīstinot ar viņa pārraugāmajā nozarē veicamajiem darbiem un prioritātēm 2019. gadā, izcēla taksometru pakalpojumu nozares tiesiskā regulējuma pilnveidošanu un Eiropas Savienības lielo investīciju projektu īstenošanas gaitas izvērtēšanu un risku novēršanu vai samazināšanu. Tāpat par prioritāti izvirzīta sabiedriskā transporta pakalpojumu sistēmas izvērtēšana un normatīvā regulējuma pilnveidošana, lai samazinātu valsts budžeta izdevumus zaudējumu segšanai sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem.


foto;Valsts prezidenta kanceleja

Savukārt veselības ministre Ilze Viņķele tikšanās laikā ar Valsts prezidentu informēja, ka par savas darbības prioritātēm izvirzījusi darbu pie ilgtspējīga veselības aprūpes finansēšanas modeļa izveidošanas, veselības aprūpes pakalpojumu kvalitātes uzlabošanas, kā arī caurskatāmas un unificētas kapitālsabiedrību pārvaldības ieviešanas.


foto;Valsts prezidenta kanceleja

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce par prioritāti noteicis vietējo pašvaldību administratīvi teritoriālās reformas pabeigšanu līdz 2021.gadam, virzību uz vienotu valsts digitālo pārvaldi, nodrošinot lietderīgu valsts pārvaldes apstiprināto Eiropas Savienības fondu finansēto IKT projektu īstenošanu, kā arī Valsts vides dienesta darba pilnveidošanu.

Jau ziņots, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis plānojis tikties ar visiem Krišjāņa Kariņa vadītās valdības ministriem, lai uzklausītu ministru redzējumu par viņu pārraugāmajās nozarēs veicamajiem darbiem un prioritātēm 2019. gadā un turpmākajos gados.

Valsts prezidenta kanceleja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2019
P O T C P S Sv
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 1819202122
23242526272829
30      

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli