Apzinās nelegālās izgāztuves Rīgā; īpašniekiem uzdos sakopt izgāztuvi Kurzemes prospektā 3E


public. foto
Trešdien, 6.martā, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks un Vidi degradējošu būvju komisijas priekšsēdētājs Oļegs Burovs, Vidi degradējošu būvju komisijas locekļi un pārstāvji no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Valsts vides dienesta, Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas, kā arī Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta, kā arī teritorijas īpašnieki apsekoja bijušās "Radiotehnikas" teritoriju Kurzemes prospektā 3E.

Teritoriju Kurzemes prospektā 3E vairāk kā 5 ha platībā, kas pieder  kopīpašniekiem,  divām juridiskām personām (SIA “LAS-RT” jau no 2013. gada un SIA “KNOPS” kopš pagājušā gada jūlija), pašlaik noklāj būvatkritumu un sadzīves atkritumu kalni, kā arī būve, kurā 2015. gadā izcēlās ugunsgrēks. Savulaik šajā teritorijā īpašnieks vēlējās attīstīt atkritumu šķirošanas biznesu, taču iecere netika īstenota. Tā vietā atkritumi nevis šķiroti un izvesti, bet arvien uzkrājušies. Būvei ir piemērota 3% paaugstinātā NĪN nodokļa likme, bet, tā kā ir mainījies zemes īpašnieks, tā vēl nav piemērota. Apskates laikā tika nolemts, ka RD Īpašuma departaments gatavos lēmumu par paaugstinātā NĪN likmes piemērošanu arī zemei Kurzemes prospektā 3E.

Rīgas domes Īpašuma departaments jau iepriekš apsekoja nekustamo īpašumu Kurzemes prospektā 3E  un konstatēja, ka teritorijā tiek uzkrāti dažāda veida atkritumi, kā rezultātā rodas antisanitāri apstākļi un pilsētvides piesārņojums. Komisijas locekļi gan atzina, ka, salīdzinājumā ar to, kāda teritorija izskatījās pirms četriem gadiem, paveikts ir daudz, bet ne pietiekami. Tāpat teritorija nav pilnībā noslēgta un tai brīvi var piekļūt nepiederošas personas. 

Valsts vides dienesta pārstāvis informēja, ka dienests īpašniekiem ir piemērojis 500 eiro sodu par  ilgstošu nelikumīgi uzkrāto atkritumu neizvešanu no teritorijas. Pret "Eko Laks" ierosināta administratīvā lietvedība par atkritumu apsaimniekošanas atļaujā noteikto apsaimniekojamo atkritumu pārsniegšanu, par valsts ikgadējo statistikas pārskatu nesniegšanu, kā arī par atkritumu apjomu neatbilstībām VVD iesniegtajā informācijā.  Dienests uzdos īpašniekiem sagatavot un saskaņot atkritumu izvešanas grafiku.

Foto: https://failiem.lv/u/k7ebsn4a

Savukārt, ja tas netiks pildīts, RD Īpašuma departaments gatavos lēmumu par teritorijas sakārtošanu piespiedu kārtā, nosakot veicamos darbus un termiņus, līdzīgi kā tas tiek darīts ar graustiem. Par lēmuma par piespiedu sakārtošanu nepildīšanu, īpašniekiem tiek piemērota soda nauda, kas ir no 50 eiro pirmajā nedēļā, progresīvi pieaugot līdz 5000 eiro nedēļā privātpersonām, un līdz 10 000 eiro nedēļā juridiskām personām.

 

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

maijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 293031
       

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums