Saeimas deputāti noskaidro, kā plānošanas mērķi ceļu būvē atšķiras no rezultātiem


public. foto
"2020. gadā Latvijā ir pārdomāta un attīstīta ceļu infrastruktūra. Kvalitatīvi ceļi savieno nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centrus, kuros koncentrēta ražošana un pakalpojumi. Pateicoties mērķtiecīgām investīcijām, reģionālajos attīstības centros ir radītas jaunas darbavietas, un daudzi Latvijas iedzīvotāji izvēlas dzīvot reģionu centriem tuvējās teritorijās".

Šāda neticama aina diemžēl nav uzburta kādas bezatbildīgas partijas priekšvēlēšanu solījumā, bet ierakstīta visnopietnākajā valsts plānošanas dokumentā – Nacionālajā attīstības plānā 2014.-2020. gadam (NAP). NAP ir likuma spēks, to ir apstiprinājusi Saeima.

  • Daudzi jaunievēlētie parlamenta deputāti vēlas iepazīties ar reālo situāciju ceļu nozarē, un šodien, 25. februārī Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisija rīkoja izbraukuma sēdi ceļu būves uzņēmumu grupā “A.C.B.”, kur iepazinās ar to, kā stratēģiskajā plānošanā izvirzītie mērķi atšķiras no sasniegtajiem rezultātiem, kādi izaicinājumi, ieskaitot Eiropas Savienības fondu finansējuma izbeigšanos 2020. gadā, sagaida ceļu būves nozari un kādi ir iespējamie risinājumi.

  • “Autoceļu tīklu nav iespējams uzturēt pienācīgā stāvoklī bez kapitālieguldījumiem. Rīgas ielu seguma liktenis uzskatāmi parāda, kas notiek, ja ceļi nav prioritāte. Ļoti gribas cerēt, ka 13. Saeimas deputāti atšķirībā no saviem priekšgājējiem to sapratīs un nepieļaus, ka bedres turpina pārņemt Latviju”, saka biedrības “Latvijas ceļu būvētājs” valdes priekšsēdētājs Andris Bērziņš.

  • Viņš arī rosināja veidot jaunu NAP izpildes, vadības un uzraudzības administratīvo mehānismu, nomainot esošo, mazspējīgo.

  • Sēdes noslēgumā deputāti iepazinās ar vienu no sarežģītākajiem remontdarbu projektiem - Salu tilta rekonstrukciju.

  • Izbraukuma sēdi vadīja komisijas priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis, piedalījās priekšsēdētāja biedre Inese Ikstena, kā arī komisijas locekļi, Jānis Cielēns, Ivans Klementjevs, Dace Rukšāne-Ščipčinska un Karina Sprūde.

  • Uz izbraukuma sēdi nebija ieradušies komisijas sekretārs Edmunds Teirumnieks un deputāti Arvils Ašeradens, Anda Čakša, Jānis Dombrava, Jānis Dūklavs, Aldis Gobzems, Andris Kazinovskis, Jānis Krišāns, Ēriks Pucens, Didzis Šmits, Jānis Tutins.

„Latvijas Ceļu būvētājs”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

augusts 2019
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
262728293031

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli