Ģirģens: ir panākts regulējums, kas ļaus efektīvāk novērst vardarbību ģimenēs

Iekšlietu ministra Sanda Ģirģena uzdevumā šobrīd cauri pēdējam iekšējās saskaņošanas posmam tiek virzīti grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr.161 par "Kārtību, kurā novērš vardarbības draudus un nodrošina pagaidu aizsardzību pret vardarbību", kurus izstrādāja Valsts policija, lai iekļautu tajos normu par anketēšanu - specifisku veidlapu, ko policijas darbinieks izsaukuma brīdī aizpilda par konfliktu ģimenē ar pienākumu to vienas darba dienas laikā nodot attiecīgās pašvaldības sociālajam dienestam.

Esmu par ātru un efektīvu darbu, nevis birokrātisku dokumentu stumdīšanu. Nav jāgaida, kamēr vardarbības gadījumi ģimenēs notiks atkārtoti vai novedīs pie fatālām sekām - valstij jāspēj operatīvi likumdošanā ieviest nepieciešamās izmaiņas, lai sekmētu tās iedzīvotāju drošību un labklājību. Vardarbīga izturēšanās ģimenē jārisina problēmas saknē, sociālajiem dienestiem strādājot ar savstarpējām attiecībām. Valsts policija jau kopš 2017. gada veiksmīgi sadarbojusies ar sociālajiem dienestiem, taču beidzot standartizēts dažādu institūciju sadarbības modelis vardarbības novēršanai tiks noteikts arī regulējumā. pauž iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens.

Šāda prakse veicina konsekventu organizāciju darbam ar vardarbības gadījumiem, piedāvājot cietušajam nepieciešamo palīdzību un atbalstu, policijas darbiniekiem noņemot „psihologa funkciju" un spiedienu tūlītēji risināt konfliktu pēc būtības. Savukārt sociālais dienests savlaicīgi saņem informāciju par vardarbības gadījumiem arī par tiem cilvēkiem, kas iepriekš nav bijuši sociālā dienesta redzeslokā, un var piedāvāt atbalsta pakalpojumus. Iepriekš Labklājības ministrijas, Centra “Marta” un Valsts policijas 2017. gada projekta ietvaros anketēšana ir notikusi brīvprātīgi, taču anketēšanas iekļaušana Ministru kabineta noteikumos šo prasību padarīs par saistošu ikvienā izsaukuma gadījumā. Ir paredzēts, ka minētā anketa kalpos par universālu veidlapu vairāku institūciju informēšanai: gan sociālā dienesta (visos gadījumos), gan bāriņtiesas (kaitējumu draudu bērnam gadījumā), gan tiesas (prasības pagaidu aizsardzības pret vardarbību izskatīšanas gadījumā).

Projekts un tā anotācija drīzumā tiks nodoti sabiedrības apspriešanai, tad tiks virzīti saskaņošanai Valsts sekretāru sanāksmē, un pēc tam par tiem būs jālemj Ministru kabinetam.

 

Iekšlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

oktobris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 293031

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums