Dzērienu ražotāji aicina vietējo mašīnbūves un IKT nozari aktīvi iesaistīties depozīta sistēmas izveidē


Foto: Timurs Subhankulovs
Lai depozīta sistēmas ieviešanas process sniegtu pienesumu vietējai tautsaimniecībai, dzērienu ražotāji aicina vietējos ražotājus uz sadarbību depozīta sistēmas ieviešanā. Pavisam drīz Latvijā tiks pieņemti grozījumi Iepakojuma likumā, kas paredz depozīta sistēmas ieviešanu, un kuri saskaņā ar Eiropas Savienības Iepakojumu direktīvu, uzliek dzērienu ražotājiem atbildību par dzērienu depozīta sistēmas realizēšanu.

Šajā situācijā starpnozaru sadarbība ir īpaši nozīmīga, lai nodrošinātu saimnieciski izdevīgāko risinājumu, ieviešot iespējami modernāko sistēmu, kas atbilst starptautiskiem drošības standartiem, izmantojot vietējā tirgū pieejamās inovācijas.

Dzērienu depozīta sistēmas ieviešana ir efektīvs rīks Eiropas Savienības (ES) izvirzīto mērķu sasniegšanai jau tuvākajā laikā. Saskaņā ar ES Iepakojumu direktīvu un pamatojoties uz citu dalībvalstu pieredzi, vietējie dzērienu ražotāji ir izteikuši gatavību uzņemties atbildību par depozīta sistēmas ieviešanu.

“Izvērtējot dažādu pušu argumentus par efektīvāko depozīta sistēmas veidu un 20 gadus nerimstošo diskusiju par tās ieviešanu, esam pārliecināti, ka ir jāsāk ar pamatiem un ir jāievieš dzērienu depozīta sistēmas modelis, kam ir skaidrs ekonomiskais modelis un ieviešanas gaita, pretstatā paplašinātajai depozīta sistēmai. Esam atvērti sadarbībai ar vietējiem IKT risinājumu izstrādātājiem, ar kuriem jau esam apsprieduši potenciālās sadarbības iespējas, ieviešot dzērienu depozīta sistēmu. Svarīgi ir jau sākuma posmā nepieļaut kļūdas ar sevi vēl nepierādījušas sistēmas popularizēšanu – mēs nevaram riskēt, lai pēc kāda laika saprastu, ka esam uzņēmušies vairāk nekā spējam, radot sistēmai būtiskus zaudējumus jau pirmajā darbības periodā. Aicinām likumdevēju nevilcināties ar sistēmas ieviešanu, kuru pēc nepieciešamības būtu iespējams paplašināt arī nākotnē. Ir pēdējais brīdis pieņemt pamatotu un pieredzē balstītu lēmumu,” stāsta Pēteris Liniņš, Latvijas Alus darītāju savienības izpilddirektors.

“Mēs iestājamies par godīgu konkurenci un iespēju vietējiem uzņēmumiem konkurēt uz vienlīdzīgiem nosacījumiem, piedāvājot labākos risinājumus depozīta sistēmas ieviešanai. Atbalstām dzērienu ražotāju iniciatīvu un vēlamies aicināt lēmumu pieņēmējus nekavēties un atbalstīt depozīta sistēmas ieviešanu jau tuvākajā laikā,” stāsta Normunds Bergs, Latvijas Elektronikas un elektronikas rūpniecības (LETERA) prezidents.

Latvijas Alus darītāju savienība
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums