Luminor aicina programmatūras izstrādātājus sadarboties

Luminor ir atvēris Izstrādātāju portālu, ar mērķi ļaut finanšu tehnoloģiju (fintech) un citiem uzņēmējiem izstrādāt jaunus produktus, kas būtu integrēti ar Luminor bankas pakalpojumiem.

Luminor atvērtā sadarbības platforma (Open Banking) tagad sniedz iespējas izstrādāt neierobežoti plašu produktu klāstu: sākot no vienkārši bankas pakalpojumu integrēšanas jau esošos citu uzņēmumu digitālajos produktos (piemēram, grāmatvedības vai citās finanšu vadības un plānošanas programmās), līdz pat pilnīgi jaunu produktu izstrādei, piemēram, paplašinot un piemērojot bankas produktus īpaši definētām klientu vajadzībām.

Luminor Izstrādātāju portāls ir pirmais solis Luminor atvērtās bankas digitālo iespēju stratēģijā, kas ļauj izstrādātājiem, produktu īpašniekiem, startapiem un programmatūru izstrādes uzņēmumiem lietot Luminor atvērtās bankas digitālo pakalpojumu API jeb rīku kopumu programmatūru un aplikāciju veidošanai. Tajā var piekļūt bankas pakalpojumiem, izmēģināt dažādus produktu izmantošanas scenārijus un sākt izstrādāt lietotnes, kas paplašinātu bankas pakalpojumus vai tiktu integrētas ar tiem.

“Luminor ir banka uzņēmīgajiem cilvēkiem, tāpēc esmu pārliecināts, ka atvērtās sadarbības platforma veicinās sadarbību ar mūsu klientiem un partneriem. Sadarbojoties ar Baltijas valstu izstrādātājiem, varēsim izstrādāt tādus produktus un pakalpojumus, kas būs īpaši pielāgoti mūsu reģiona iedzīvotājiem un uzņēmumiem,” norāda Jevgeņijs Kazaņins, Luminor ikdienas pakalpojumu pārvaldes vadītājs. “Ceram, ka interesi par atvērto sadarbības platformu izrādīs plašs interesentu loks, gan izstrādātāji, gan dažādi jaunuzņēmumi, gan arī tehnoloģiju uzņēmumi, kas ikdienā izstrādā dažādu IT sistēmu integrāciju risinājumus. Prognozējams, ka nākotnē uzņēmumi radīs gan lietotnes mazumtirdzniecībai, gan citiem biznesa segmentiem visdažādākajās nozarēs.”

Luminor Izstrādātāju portāls ir jau pieejams: https://developer.luminoropenbanking.com

Šobrīd Izstrādātāju portālā ir informācija par API (Application Programming Interface), kas saistīti ar kontiem, maksājumiem un maksājumu kartēm. Jāpiebilst, ka Luminor atvērtās sadarbības platformas stratēģija paredz paplašināt API klāstu līdz pilnam produktu sarakstam, tostarp ikdienas bankas operācijas, uzkrājumu un aizdevumu produkti. Nākotnē plānots izstrādātājus iepazīstināt ar ar Izstrādātāju portālu un ar ieinteresētajām pusēm uzsākt sarunas par potenciālo sadarbību.

Luminor ir trešais lielākais finanšu pakalpojumu sniedzējs Baltijas tirgū ar 1,1 miljonu klientu, kā arī 16% tirgus daļu noguldījumos un aptuveni 22% – kreditēšanā. Luminor pašu kapitāls ir 1,8 miljardi EUR un pirmā līmeņa pamata kapitāla rādītājs (CET1) ir 18%. Luminor vīzija ir kļūt par vislabāko finanšu ekosistēmu saviem klientiem.

Luminor
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 2324252627
282930    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums