Cīņai pret nelegālajiem atkritumu pārrobežu darījumiem jābūt vēl aktīvākai

Valsts Vides dienests (VVD) pēdējā pusotra gada laikā ir būtiski aktivizējis cīņu pret nelegālajiem atkritumu pārrobežu darījumiem. Taču problēmas joprojām pastāv un no tā cieš pārējie nozares spēlētāji un arī valsts kopumā. Vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupa "Eco Baltia grupa" uzskata, ka cīņai pret nelegālajiem atkritumu pārrobežu darījumiem jābūt vēl aktīvākai un jāizveido sistēma, ka nelegālā darbībā pieķerti uzņēmumi un to amatpersonas vismaz noteiktu laiku nedrīkst darboties nozarē.

VVD pēdējā pusotra gada laikā ir būtiski uzlabojis ciņu ar nelegālajiem darboņiem, kuri, slēpjoties aiz cēliem mērķiem un reģenerācijas normām, patiesībā vēlas Latviju padarīt par citu valstu atkritumu glabātuvi, nenodrošinot to, ka Latvijā ievestie materiāli tiks pārstrādāti. Ļoti uzskatāms piemērs tam bija ugunsgrēks Jūrmalā, kur joprojām neviens vainīgas nav notiesāts, bet, kas kalpoja kā sarkanais brīdinājuma signāls, ka valsts uzraudzībā un kontrolē ir nepieciešamas steidzamas izmaiņas. VVD šobrīd strādā jau daudz efektīvāk, ko apliecina tas, ka novērsta 23 tonnu plastmasas atkritumu nelegāla ieviešanas Latvijā,” norāda “Eco Baltia grupas” valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs.

M.Simanovičs arī uzsver, ka būtiski ir ne tikai kontrolēt Latvijas ostās jau ienākušās nelegālās kravas, bet vispār nepieļaut, ka šādas shēmas var izpildīt. Viens no risinājumiem tam būtu uzņēmumiem un to amatpersonām, kuri pieķerti nelegālos atkritumu pārrobežu pārvadājumos, nelegālo atkritumu izgāztuvju veidošanā vai fiktīvā atkritumu pārstrādē, noteikt ierobežojumus darboties nozarē. Tādējādi tiktu novērsta situācija, ka uzņēmumu amatpersonas, kuru darbību VVD pārkāpumu dēļ apturējis, dibina jaunus uzņēmumus un turpina iepriekš īstenotās nelegālās darbības.

Līdzīga situācija vērojama ne tika atkritumu pārrobežas darījumos, bet arī, piemēram, riepu apsaimniekošanā. Arī šajā nozarē vēsturiskais kontroles un uzraudzības trūkums radījis situāciju, kurā izveidojies ievērojams riepu uzkrājums nelegālās izgāztuvēs, kā arī “pelēkā zona”, kurā strādājošie komersanti, negodprātīgi pilda normatīvajos aktos noteiktās prasības. Kā pozitīvs virziens minams tas, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociāciju ir gatava šīs problēmas risināt un meklēt risinājumus, lai Latvijas tirgū novietotās riepas nekrātos nelegālās izgāztuvēs, bet tiešām tiktu pārstrādātas, kā tas paredzēts likumdošanā. 

Eco Baltia grupa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:



Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 67
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums