Latvijā sāk strādāt pirmā sertificētā Zumbas pasniedzēja

Zumba ir Latīņamerikas iedvesmota deju fitnesa nodarbība, kas Latvijā vēl pagaidām nav iekarojusi plašu popularitāti. No novembra beigām Zumbu varēs apgūt reizi nedēļā I-dejas mājā Rūpniecības ielā 32 b, 2. stāvā. Līva Gabrāne ir pirmā sertificētā Zumbas pasniedzēja Latvijā.

Sestdien, 28. novembrī plkst. 12.00 un piektdien 4. decembrī plkst. I - dejas mājā notiks Rīgā pirmās zumbas iepazīšanās nodarbības. Zumba ir Latīņamerikas iedvesmota deju fitnesa nodarbība, kas ar savu enerģiju un izklaides atmosfēru vairāk kā 30 valstīs aizrāvusi vairāk kā 10 000 instruktoru, un gandrīz pusotra miljona regulāru dalībnieku nedēļā. Zumba radās Kolumbijā, plašu popularitāti ieguva ASV, un šobrīd ienāk arī Eiropā.

Kas ir zumba?
Zumba apvieno Latino un starptautisku mūziku un deju kustības dinamiskā, aizraujošā un efektīvā sistēmā. Gan dejotāji, gan nedejotāji vienlīdz ātri un uzreiz var iekļauties zumbas nodarbībās, jo, lai veiksmīgi zumbotu, nav vajadzīgas priekšszināšanas deju mākslā. Zumba rada nepiespiestu atmosfēru, kas iedrošina kustēties gan nedejotājus, gan tos, kuriem parasti nepatīk piedalīties grupu nodarbībās. Dejotājus un pieredzējušus sportotājus savukārt piesaista ritmu maiņa, nodarbību veselīgā un dzīvespriecīgā izklaides atmosfēra. Ikviens var ļauties mūzikai un baudīt procesu.

Video ieskatam: Meistartreneres Tanjas Bērdslijas (ASV) nodarbība
http://www.youtube.com/watch?v=Vf0q6qtThF4

Ieguvumi no zumbas nodarbībām ir daudzi un dažādi, bet kā galvenos var minēt šos:
• "Slēptais" treniņš. Dalībnieki var justies kā izklaides pasākumā, tomēr nodarbības beigās būt ar slapjām mugurām.
• Līdzeklis pret stresu un nogurumu. Dalībnieki aizmirst savas rūpes un raizes.
• Tas ir viegli! Brīva, nepiespiesta mācīšanās vide. Jauni dejas soļi tiek apgūti "tusiņa" atmosfērā, vienkārši uztveramā formātā.
• Kardio treniņš. Deju kustības nostiprina visu ķermeņa muskulatūru, ieskaitot pašu svarīgāko muskuli - sirdi.
• Augsts enerģijas patēriņa līmenis. Vienā nodarbībā var sadedzināt līdz pat 700 kalorijām. Tas gan atkarīgs no individuālās fiziskās sagatavotības un kustību intensitātes.

Vēsture
Zumbas idejas autors ir Alberto "Beto" Perezs. Beto savā dzimtajā pilsētā Kali, Kolumbijas dienvidu daļā, Dienvidamerikā sāka dejot jau no bērna kājas. Vēlāk viņš ieguva stipendiju studijām prestižajā Marijas Sanfordas Brazīlijas Deju akadēmijā. Pēc tās beigšanas viņš strādāja tur par Latīņamerikas deju pasniedzēju. Viņš mācīja ne vien salsu, merengi, rumbu, bet arī stepu, džeza un mūsdienu dejas.

Ieinteresējies par fitnesu, Beto ieguva personīgā trenera un grupu nodarbību vadītāja kvalifikāciju. Kādu dienu, ieradies uz nodarbību, viņš atklāja, ka aizmirsis mājās tai paredzēto mūziku.

Lai izietu no situācijas, Beto izmantoja savas mīļākās Latīņamerikas deju mūzikas ierakstus un improvizējot novadīja savu pirmo zumbas nodarbību. Jaunā nodarbība ļoti ātri kļuva populāra un 2000. gadā Beto devās uz ASV sava "amerikāņu sapņa" meklējumos. 2001. gadā Maiami kopā ar vēl diviem uzņēmējiem viņš nodibināja kompāniju "Zumba Fitness’.

Zumba radās pateicoties Beto aizrautībai ar Latino mūziku, eksotiskiem deju ritmiem un fitnesu. Viņš gribēja panākt, lai grupu nodarbībās iesaistītos ne tikai tie cilvēki, kuri jau ir labā formā un ar labu koordinācijas izjūtu apveltīti, bet gan ikviens, neatkarīgi no viņa sagatavotības līmeņa. Radot zumbu, Beto ir realizējis savu sapni palīdzēt cilvēkiem labi justies un izskatīties, uzlabot fizisko formu un vienkārši kļūt drusciņ laimīgākiem.

Zumbas fizioloģija
Zumba izmanto aerobā treniņa un intervālu treniņa principus, pateicoties kuriem dalībnieks no nodarbības iegūst maksimālu labumu. Piemēram, lēnākam salsas ritmam seko ātrāks merenges ritms, augstākas intensitātes kustībām seko zemākas intensitātes kustības, kas rada dažādību un pārmaiņas, paaugstinot prieka faktoru, kā arī ļauj dažādu fiziskās sagatavotības līmeņu cilvēkiem piedalīties un regulēt intensitātes līmeni atbilstoši savām vajadzībām.

Zumbas psiholoģija
Zumbas nodarbībās kūsā enerģija un valda pacilātība. Mūzika, kuras ritmā kājas cilājas pašas no sevis, kombinācijā ar zumbas kustībām ļauj dalībniekiem aizmirst jebkādas negācijas, kuras sakrājušās darba dienas laikā. Zumba balstās uz principa, ka nodarbībām jābūt pieteikami vienkāršām un izklaidējošām, lai dalībniekiem nebūtu grūti uz tām ierasties ilgākā laika posmā, un tie sasniegtu pamanāmus veselības uzlabojumus.

Tā ir nodarbība, uz kuru nevis ir jāiet, bet uz kuru gribas iet. Izklaides faktors pastiprina arī kustību intensitāti. Mūzikas "maģija" motivē dalībniekus dejot ar lielāku atdevi, nekā noteikta skaita vienveidīgu kustību izpilde.

Zumba ir nodarbība, kuras laikā cilvēks var sajusties laimīgs. Īsumā to varētu raksturot tā - ar mūziku un kustību pret nomāktību un sagurumu.

Par pasniedzēju
Līva Gabrāne šobrīd ir LU psiholoģijas doktorantūras studente. Ar zumbu Līva iepazinās ASV, studējot Floridas Universitātē Fulbraita pētnieku apmaiņas programmas ietvaros. Paralēli pētniecībai biznesa vadības koledžā Līva mācījās zumbu Floridas Universitātes Rekreācijas sporta centrā. Pēc atgriešanās Rīgā gribējās turpināt zumbas nodarbības, bet, tā kā šeit nebija sertificētu zumbas instruktoru, Līva pati devās uz Norvēģiju, lai par tādu kļūtu. Šī gada 24. oktobrī viņa saņēma zumbas instruktores sertifikātu, viena no pirmajām Latvijā un pirmā Rīgā.

Vairāk informācijas internetā:
www.zumba.com
http://www.i-deja.lv
Video ieskatam: Meistartreneres Tanjas Bērdslijas (ASV) nodarbība
http://www.youtube.com/watch?v=Vf0q6qtThF4

Līva Gabrāne
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2018
P O T C P S Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21222324
252627282930

Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana