Galvaspilsētas leģendu tēli aicina sajust Rīgas laika garšu īpašā koncertā


public. foto
Rīgas svētku trešajā dienā, 18. augustā no plkst. 11.00 līdz 17.00, Stacijas laukumā "Origo Summer Stage" skatuve koncertā "Dziesmu tilti vieno paaudzes" pulcēs dažādu paaudžu māksliniekus. Koncerta kulminācijā no plkst. 16.00 jaunākos rīdziniekus un pilsētas viesus priecēs uzvedums ar līdzdarbošanos "Rīga pamodīsies zvanos".

“Rīgas steidzīgajā ikdienā mēs viegli varam paskriet garām gan līdzcilvēkiem, gan draugiem un pat nepamanīt, kā sašūpojas pilsētas pamatvērtības, kuras satur mūs visus kopā”, saka koncertcikla “Dziesmu tilti” organizatori. Svētdien Rīgas dzelzceļa stacijas centrālā pulksteņa pakājē uz skatuves kāps Rīgas leģendu tēli, aicinot klausītājus sajust Latvijas galvaspilsētas laika plūdumu un sirsnīgās dziesmās atgādināt, ka ikviens no mums ir nozīmīgs sava laika un savu vērtību aizstāvis.

“Rīgas varoņi nav tikai sastinguši vēstures tēli. Rīdzinieki savās gaitās var iedvesmoties no izpalīdzīgā leģendārā Lielā Kristapa, aizņemties drosmi no Pēterbaznīcas gaiļa un izpausties, atrodot vietu pat sīkajai Doma baznīcas pelītei,” saka dziesmu tekstu autors Andris Akmentiņš. Koncerta idejas autors Arnis Miltiņš piebilst: “Mēs veidojam tādu koncerta formu, kas ļaus ikvienam aizdomāties un iesaistīties uzvedumā, jo mēs visi esam laikabiedri, tikai ne vienmēr to saprotam”.

Rīgas leģendu tēlos šoreiz iejutīsies dziedātāji Aija Vītoliņa, Andris Ērglis, Kristiāna Stirāne, Mārtiņš Ruskis, Laima Miltiņa, Atis Ieviņš, Lauris Valters, aktieris Artis Robežnieks un ansambļa “Momo” jaunie dziedātāji. Jāakcentē, ka koncerta programmas dziesmas pirmoreiz izskanēja Rīgas 800 gadu jubilejā 2001. gadā, un šis uzvedums ir vēl viens laika tilts starp dažādām paaudzēm.

“Vēlies spēku sargāt, sargā, ko tu mīli, sargā, ko tu mīli, vienīgo…” ar šiem vārdiem savu pilsētu, savu zemi aicina mīlēt un sargāt Bruņinieks Rolands, kura statuja (ikdienā nerunīga) redzama Melgalvju nama priekšā.

 


 

Arnis Miltiņš
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

augusts 2020
P O T C P S Sv
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums