Ventspils svin 729. dzimšanas dienu


pilsetassvetk public. foto
2019. gada vasara Ventspils pilsētas un ventspilnieku dzīvēs iezīmējas kā nozīmīgu un iedvesmojošu pārmaiņu laiks, jo nule kā durvis vērusi jaunā koncertzāle "Latvija". Likumsakarīgi, ka arī Pilsētas svētki, kas šogad tiks svinēti no 2. līdz 4. augustam, aizritēs šī īpašā notikuma zīmē

Aicinot uz svinībām ventspilniekus, kā arī viesus no Latvijas un ārvalstīm, svētku organizatori sola daudzveidīgu, dažādām gaumēm atbilstošu programmu un ne vienu vien muzikālu pārsteigumu. Svētku laikā Ventspilī viesosies gan igauņu grupa “Ewert and The Two Dragons”, gan populāras pašmāju muzikālās apvienības – vokālā grupa “Latvian Voices”, “Dagamba”, “The Sound Poets” un citas. Savukārt koncertzāles “Latvija” programmā iekļautie mākslinieku vārdi - Stīvs Reihs, Valgīrs Sigurdsons un Ļubomirs Meļņiks, mūzikas gardēžu lokā komentārus neprasa.

Ne mazāk aizraujošas, radošas un sportiskas aktivitātes visas dienas garumā norisināsies arī Lielajā laukumā, Amatnieku laukumā, Livonijas ordeņa pilī, Amatu mājā, Piedzīvojumu parkā, Jauniešu mājā un citviet pilsētā.

Jau svētku ieskaņā, 1. augustā koncertzālē “Latvija” ikviens mūzikas un mākslas cienītājs varēs klātienē piedzīvot ļoti īpašu un vēl nebijušu muzikālu notikumu. Pirmo reizi Latvijā vienlaicīgi uz sešiem flīģeļiem izskanēs leģendārā amerikāņu komponista Stīva Reiha skaņdarbs “Six Pianos”.

Atklājot svētkus, 2. augustā ventspilniekiem tiks pasniegta vēl kāda dāvana – tēlnieka Gļeba Panteļejeva bronzā veidotā strūklaka “Lietussargs” Laikrakstu alejā. Pievakarē Rātslaukumā notiks tradicionālā Ventspils Lielās balvas un Balvu pasniegšanas ceremonija, kuras laikā muzicēs vokālā grupa “Latvian Voices”, bet vakara noslēgumā koncertzālē “Latvija” ar iespaidīgu audiovizuālu perfomanci viesosies islandiešu komponists un elektroniskās mūzikas mākslinieks Valgīrs Sigurdsons.

3. augustā, rīta pusē pilsētnieki un viesi aicināti vērot daudzskaitlīgo un atraktīvo svētku gājienu. Ostas ielas promenādē būs apskatāmi krāsainie un oriģinālie ziedu paklāji, darbosies plašs amatnieku darinājumu tirdziņš, izskanēs populāru mūziķu un Ventspils kolektīvu priekšnesumi. Vakara programmu atklās igauņu grupa “Ewert and The Two Dragons”, bet kulminācijā - atraktīvie puiši no grupas “Dagamba”, kā arī filma “Ventspils 700+29” un, protams, Ventspilij raksturīgais, krāšņais svētku salūts. Reņķa dārzā neizpaliks tradicionālā svētku balle, kur šogad gaidāma grupu “The Sound Poets” un “Mazais princis” uzstāšanās.

Svētku noslēgumā, 4. augustā koncertzālē “Latvija” pirmo koncertu uz Dāvida Kļaviņa radītajām, pasaulē lielākajām vertikālajām klavierēm “470i” sniegs pianists un komponists Ļubomirs Meļņiks.

Aicinām iepazīties ar pilsētas svētku pasākumu programmu un pavadīt nedēļas nogali Ventspilī.

Programma: https://www.ventspils.lv/lat/ventspils_pilsetas_svetki/

 

SIA „Kurzemes filharmonija”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

augusts 2020
P O T C P S Sv
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums