Daugavpilī atklāta 2019. gada tūrisma sezona


public. foto
26. aprīlī Daugavpils cietoksnī tika svinīgi atklāta Daugavpils pilsētas un novada jaunā 2019. gada tūrisma sezona. Pasākumā piedalījās pilsētas un novada tūrisma uzņēmēji, gidi, tūrisma objektu un citi tūrisma nozares pārstāvji.

Tūrisma sezonas atklāšanas pasākuma dalībnieki iepazinās ar tūrisma nozares aktualitātēm, bija iespēja uzzināt Daugavpils pilsētas un novada tūrisma jaunumus, par kuriem informēja Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūras direktore Ilona Maksimčika un Daugavpils novada pašvaldības aģentūras TAKA tūrisma organizatore Jana Kezika. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tūrisma departamenta vecākā eksperte Kristīne Mickāne pastāstīja par LIAA īstenotajām aktivitātēm tūrisma veicināšanai un sniedza ieskatu tūrisma nozares attīstības galvenajās tendencēs. Savukārt Nora Poiša, kas kopā ar savu vīru un bērniem kopš 2017. gada atjauno vietējās nozīmes arhitektūras pieminekli – Lielbornes muižu (Daugavpils novadā) un kopj tās teritoriju, dalījās savā pieredzē ES fondu piesaistē un pierādīja, ka “uzņēmējs var!”. “Skrien Latvija” organizators Aigars Strauss stāstīja par “Bigbank Skrien Latvija” Daugavpils pusmaratona posmu, kas Daugavpilī norisināsies jau 5. maijā.

Pasākuma ietvaros tika apbalvoti konkursu “Daugavpils tūrisma balva 2018” un “Daugavpils novada tūrisma balva 2018” uzvarētāji četrās nominācijās un pasniegta arī speciālā balva “Gada balva tūrismā 2018”. Nominācijā “Jaunais tūrisma produkts 2018” par uzvarētāju tika atzīta Daugavpils medicīnas koledžas ekspozīcija “Mani Latvijas stāsti”, bet Daugavpils novadā balvu šajā nominācijā saņēma “JuRita” mini ZOO, kas jau ir kļuvis par populāro un vienu no apmeklētākajiem tūrisma objektiem novadā. Nomināciju “Jaunais ēdināšanas uzņēmums 2018” Daugavpilī saņēma retro kafejnīca “Ēdnīca Nr. 1”, kas saviem apmeklētajiem piedāvā padomju laiku virtuves ēdienus un priecē ar īpašo interjeru. Daugavpils novadā titulu “Jaunā tūristu mītne 2018” saņēma Egles Villa, Silene Resort&SPA. Par labāko Daugavpils tūristu gidu 2018 tika nominēta Inese Šuļina. Savukārt Daugavpils novadā nominācijā “Veiksmīgākā Eiropas un citu fondu līdzekļu piesaiste 2018” balvu saņēma Lielbornes muižas parks. Par Gada pasākumu 2018 tika atzītas restorāna “PLAZA” organizētās “Vakariņas uz tilta”, bet Daugavpils novadā šo titulu saņēma latgaliešu mūzikas festivāls “Muzykys Skrytuļs 2018”, kas pagājušajā vasarā pulcēja daudz dalībnieku un skatītāju. Pateicības saņēma arī visi pārējie dalībnieki, kas piedalījās abos konkursos. Tika pasniegta arī speciālā balva – “Gada balva tūrismā 2018”. Daugavpilī to saņēma biedrība “Atmiņu lāde” par ievērojamu ieguldījumu tūrisma attīstībā, bet Daugavpils novads šo balvu pasniedza tūrisma klubam “Sniegpulkstenīte”.

Pēc lektoru uzstāšanos un uzvarētāju apbalvošanas visiem pasākuma dalībniekiem bija iespēja apmeklēt sietspiedes studiju Daugavpils cietoksnī, kur visi interesenti tika iepazīstināti ar sietspiedes drukas tehnoloģiju un iekārtām, bet Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrā apmeklētājus sagaidīja atjaunotā ekspozīcija. Te var aplūkot cietoksnī pārstāvēto kara vienību komandieru tērpu ekspozīciju. Pasākumu noslēdza jaunās izstāžu sezonas atklāšana Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā.

Daugavpils pilsētas un novada 2019. gada Tūrisma sezonas atklāšanas pasākumu rīkoja Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra sadarbībā ar Daugavpils novada pašvaldības aģentūru TAKA.

daugavpils.lv
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli